Budoucí hráčky WNBA a hráči NBA? Díky tréninku s Kiou Vaughn a Danielle Robinson možná

Olympijská nadace
Olympijská nadace
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Ve čtvrtek do Tyršova domu na Malé Straně zavítaly hráčky z WNBA Kia Vaughn, WNBA Most Improved Player 2011 a mistryně EUROLEAGUE žen 2015, a Danielle Robinson, trojnásobná WNBA All Star, mistryně EUROLEAGUE žen 2015. Česká olympijská nadace mohla být u toho, a to díky vicemistryni světa 2010 Iloně Burgrové a pozvání z Velvyslanectví Spojených států amerických v Česku.

Americké basketbalistky se do České republiky vypravily ku příležitosti programu Basketball Sports Envoy, jehož záštitu přebrala americká ambasáda. Ve spolupráci s Komisí rovných příležitostí mají jasný cíl – podpořit rovné příležitosti žen ve sportu. Kromě nabitého programu v podobě setkání na velvyslanectví a různých debat, si hráčky udělaly čas i na děti z České olympijské nadace

Šest malých basketbalistů podporovaných Českou olympijskou nadací tak mělo šanci zatrénovat si s basketbalovými hvězdami. V Sokole na Malé Straně na děti čekal pan velvyslanec Bijan Sabet, který je přivítal a představil jim Kiu a Danielle. Pak už se mohly pustit do tréninku. Ten spolu s Kiou a Danielle vedla trenérka a předsedkyně Komise basketbalu dětí a mládeže Milena Moulisová.

A jak trénink zhodnotily děti? Třeba podle basketbalistky Nikolky byl trénink naprosto skvělý. „Moc se mi to líbilo. Zvlášť to, že jsem mohla vidět americké sportovkyně. Basketbal v televizi sledujeme jen občas. Když jsem slyšela, že tady budou hráčky z WNBA Kia a Danielle, zjistila jsem si o nich více a začala jsem se moc těšit. Celý trénink jsem si užila.“

Sama Nikolka hraje basketbal teprve druhým rokem, a to za klub Tygři Brno. Na její sportovní cestě ji pomáhá i Česká olympijská nadace. „Nadace podpořila tři moje vnoučata, jednoho florbalistu a dvě basketbalistky. Pomohla jim v tom, že se mohou účastnit sportovních kempů a my jim můžeme nakoupit i sportovní vybavení," uvedla babička podporované Nikolky. 

„Moc děkujeme, že jsme se díky americkému Velvyslanectví a Ilče mohli zúčastnit takové události. Věříme, že právě tyto akce motivují děti i jejich rodiče k tomu, aby se nebáli plnit si své sportovní sny,“ poděkovala Veronika Opršalová, ředitelka České olympijské nadace.

Na závěr programu se všichni účastníci mohli hráček zeptat na všechno, co je zajímalo. Na děti čekalo překvapení v podobě malých dárečků. Kromě toho se mohly s hráčkami vyfotit na Instax a odnést si nejen zážitek, ale i vzpomínku v podobě fotografie.

Už 10 let plníme dětské sny 💚 | Česká olympijská nadace
(2:21)
líbil se ti článek?