Bod od zlata! Snowboardista Hroneš získal pro Česko čtvrtou medaili na EYOF

EYOWF 2022
EYOWF 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Nezastavujeme! Českým sportovcům se dařilo i během třetího dne Evropského olympijského festivalu ve finském Vuokatti. Stříbro v severské kombinaci vybojoval Jiří Konvalinka a večer se radoval ze stejného úspěchu snowboardista Jakub Hroneš v disciplíně Big Air.

Hroneš postoupil do finále z 5. místa jako jeden z největších favoritů na medaili. Ve všech jízdách předvedl skvělý výkon, a nakonec si skočil pro parádní 2. místo. „Je to super! Dneska se jezdilo fakt dobře. Měli jsme to teď večer i krásně osvětlený. Ještě se těším na další závod ve slopestylu,“ řekl po závodě spokojený jezdec, který byl jen pouhý bod od zlata.

Parádní stříbro ve středu na EYOF vybojoval i sdruženář Jiří Konvalinka, kterému zlato uteklo pouze o vteřinu. Více se dozvíte zde. 👇 

A medaili mají jistou už i české hokejistky, které vyhrály i druhý zápas a v pátek je čeká finálový souboj o zlato proti Švédkám!

V úvodním krátkém programu byla čtrnáctá krasobruslařka Michaela Vrašťáková. Ve středu závodili i Čeští skokané. Nejlepšímu z Čechů Davidu Ryglovi utekl postup do 2. kola pouze i jedno místo.

Novinky z českého týmu na EYOF 2022 sledujte na webu olympijskytym.cz, sociálních sítích ČOT a stáhněte si i aplikaci, ať vám nic důležitého neunikne.

líbil se ti článek?