Češi slaví třetí medaili na EYOF! Sdruženář Konvalinka je stříbrný

EYOWF 2022
EYOWF 2022
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Byl to boj o zlato do posledních metrů! Reprezentant severské kombinace Jiří Konvalinka byl po úvodních skocích na lyžích na 2. místě a měl skvělou pozici do závodu v běhu na lyžích. Od startu až do cíle bojoval o zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže. Nakonec je z toho parádní stříbro.

Od rána měl skvělou náladu. Konvalinkovi se povedl zkušební skok na můstku v Lahti a následně exceloval i v závodě, kdy si skočil pro průběžné 2. místo. Vybojoval si tak slušný náskok do běžeckého závodu, který startoval o 2 hodiny později.

Po startu se držel na trati neustále na medailové pozici a v cíli nakonec bojoval s Johanem Eidarem Strømem bok po boku o zlatou medaili. Finiš proťal český závodník pouze o vteřinu později než Nor.

„Je to úžasné. Jsem neskutečně rád, že jsem takhle zakončil skvělou sezonu skvělým výsledkem. Děkuji celému týmu,“ řekl spokojený Konvalinka, který byl opravdu jen kousek od zlata. „Ani mě to ale nemrzí. Jsem vděčný a beru stříbro. Zlato… nevím, co k tomu říct. Jsem hrozně rád i za to stříbro.“

2. místa na Evropském olympijském festivalu mládeže si český závodník velmi cení. „Je to pro mě jeden z těch větších úspěchů,“ usmíval se Konvalinka, který má v hlavě už naplánovanou i oslavu. „Co se bude dít nebudu prozrazovat,“ šibalsky mrknul stříbrný medailista.

Největší komplikace čekala na Konvalinku až po závodě. Místo aby se radoval s týmem, musel zamířit na dopingovou kontrolu, kde byl přes hodinu. Nevzal si s sebou průkaz na prokázání totožnosti, a pak ho ještě trápil klasický problém při téhle kontrole. „Čekali jsme, až se mi bude chtít čůrat,“ prozradil Konvalinka, kterého už na EYOF žádný závod nečeká.

„Už mám volno, protože nám holky ze severské kombinace onemocněly covidem před odletem a nemůžeme nastoupit do mixu. Posílám holkám sílu, ať se brzy uzdraví,“ vzkázal na dálku sdruženářkám Tereze Koldovské a Jolaně Hradilové.

Z dalších českých reprezentantů se v závodě severské kombinace umístil na 16. místě Jan Šimek, čtyřiadvacátý byl Radim Sudek a o dvě pozice za ním Jan John.

Novinky z českého týmu na EYOF 2022 sledujte na webu olympijskytym.cz, sociálních sítích ČOT a stáhněte si i aplikaci, ať vám nic důležitého neunikne.

líbil se ti článek?