Program Sportovní diplomacie rozvíjí spolupráce s prestižní univerzitou

Tiskové zprávy
Tiskové zprávy
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Český olympijský výbor uzavřel memorandum o spolupráci s Ruskou mezinárodní olympijskou univerzitou RIOU. Dohoda s prestižní institucí zabývající se sportovním managementem, která je v olympijském hnutí velmi respektovaná, přinese další rozvoj projektu Sportovní diplomacie. Spolupráce zahrnuje výměnné pobyty studentů i přednášejících nebo sdílení osvědčených postupů.

„Program Sportovní diplomacie jsme odstartovali před dvěma lety a uzavření této spolupráce je dalším důležitým krokem v jeho vývoji. Mottem naší práce je, že sport a vzdělávání spojují lidi a národy, proto je toto memorandum dalším krokem v našich mezinárodních aktivitách,“ řekl Roman Kumpošt. Místopředseda Českého olympijského výboru pro zahraniční vztahy uzavřel dohodu společně s profesorem Lvem Belousovem, rektorem univerzity RIOU.

Do sídla univerzity v Soči zavítala také bývalá sjezdařka Klára Křížová, která studuje probíhající ročník Sportovní diplomacie. Již dubnový vyučovací blok s tématem Mezikulturní komunikace oživí přednášky italského odborníka na mezilidskou komunikaci Marka Iacona, který působí na RIOU.

„Naše spolupráce s evropskými národními olympijskými výbory je tradičně důležitou součástí rozvoje našich mezinárodních vztahů. Jsme rádi, že jsme zahájili partnerství s Českým olympijským výborem, který je šestým národním olympijským výborem, s nímž jsme uzavřeli tuto dohodu. Těšíme se, že nabídneme naše profesionální zdroje a ty nejlepší vzdělávací metodiky českým specialistů,“ řekl rektor Lev Belousov.

Součástí spolupráce budou například stipendia umožňující studium na univerzitě v Soči zájemcům, kteří již pracují ve vedení své sportovní organizace nebo chtějí v budoucnu působit ve sportovní diplomacii na národní i mezinárodní úrovni. Studijní programy se zabývají managementem sportovišť, soutěží, komunikací, sportovní diplomacií, administrativou a dalšími obory, kterým se věnuje i studium Sportovní diplomacie.

Naopak studenti RIOU budou moci využívat stáže na akcích, které organizuje Český olympijský výbor. V plánu je také vzájemná výměna zkušeností v rámci seminářů, vzdělávacích programů nebo konferencí. RIOU byla založena v roce 2009 pod patronací Mezinárodního olympijského výboru a je první univerzitou na světě, která se věnuje plně pouze sportovnímu managementu s důrazem na olympijské hodnoty, a to jak v olympijském, tak paralympijském hnutí.

líbil se ti článek?