Často kladené otázky

Pokud mezi těmito otázkami nenajdete odpověď na to, co byste chtěli vědět, napište nám na Facebooku nebo Instagramu.

  • Kdy a kde bude zahajovací ceremoniál? Jak se na něj dostanu? Proběhne i v případě nepříznivého počasí?

Zahajovací ceremoniál, který se uskuteční 23. června v Českých Budějovicích na Náplavce u Dlouhého mostu, je zdarma po všechny účastníky i veřejnost. Program proběhne i za deštivého počasí. V případě deště si přineste pláštěnky, ne deštníky, děkujeme.

  • Kde bude medailový ceremoniál a je přístupný veřejnosti? A co závěrečný ceremoniál?

Medailové ceremoniály proběhnou v pondělí, úterý, středu a čtvrtek. V pondělí se uskuteční od 19:00 na Náplavce u Dlouhého mostu jako součást ČEZ Energy Festu. V úterý, středu i čtvrtek proběhnou medailové ceremoniály od 18:00 na Výstaviště České Budějovice před pavilonem Z. Ve čtvrtek na medailový ceremoniál naváže od 21:00 slavnostní zakončení.

  • Mohu si na ODM koupit něco na památku?

Určitě ano, připravili jsme limitovaný merch s logem ODM 2024 a v nabídce bude i edice #ODMGANG. Obě řady si můžete koupit nejen během zahajovacího ceremoniálu, ale také v Olympijském domě. Vybrat si můžete i z olympijské kolekce od ALPINE PRO.

  • Kde všude můžu ODM sledovat?

Většina sportů nabízí streaming svých disciplín. Najdete je na olympijskytym.cz/live. Akci také přenáší živě ČT sport a platforma ČT sport+, která poskytuje moderovaný proud ze sportovišť i celé přenosy vybraných závodů.

  • Potřebuji vstupenku na sportoviště?

Vstup na všechny sportovní akce ODM je zdarma a není potřeba mít vstupenku.

  • Dostanu se na sportoviště i jinak než jen autem?

Účastníci ODM mají zajištěné autobusy na a ze sportoviště v případě, že se účastní soutěží. V čase, kdy účastníci již nesportují, mohou vyrazit fandit na vzdálenější sportoviště hromadnou dopravou, kde se prokáží platnou akreditační kartou jako jízdenkou.

  • Zapomněl jsem něco na sportovišti, kde jsou ztráty a nálezy?

Pokud se něco takového stane, dej nám vědět na Facebooku do zprávy, a zkusíme to vyřešit. Nebo zavolej na infolinku 737 311 410. 

  • Kde najdu výsledky? A další novinky a informace?

Aktuální výsledky a vše podstatné najdeš na webu či v aplikaci Olympijský tým

  • Proč není některý sport streamován?

Český olympijský výbor zajišťuje televizní přenosy na ČT Sport a ČT Sport+ a se svazy také streaming, kde je v tomto případě důležitá součinnost.