Zlatá hokejová kapitánka Jílková sní o letní i zimní olympiádě

Fosfa
Fosfa
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Jako kapitánka hokejové reprezentace do 16 let dovedla svůj tým ke zlatému triumf na letošním Evropském olympijském festivalu mládeže. Viktorie Jílková však není pouze skvělá útočnice. Věnuje se i bojovým sportům a především boxu. Letos dokonce slavila titul mistryně světa v thajském boxu. Jejím snem je reprezentovat Česko na letní i zimní olympiádě.

Je to bojovnice na ledě, ale i v ringu. Viktorie Jílková byla ke sportu vedena už od útlého dětství svým otcem Lukášem Jílkem. Jak se ale malá holčička nadchla právě pro hokej a box? „V televizi jsem viděla hokej a moc se mi to líbilo,“ prozradila Jílková. Následovaly první kroky na ledové ploše v Plzni a hned měla jasno, hokeji se bude věnovat naplno.

Kondiční tréninky v přípravě na hokej přivedly Jílkovou následně i k boxu. Netradiční sporty pro děvčata? Talentová patnáctiletá sportovkyně se setkává s různými reakcemi. „Hokej kamarádi v okolí vnímají ještě v pohodě, ale při boxu na mě koukají a nevěří, že boxuji. Ale všichni mi moc fandí,“ řekla dvojnásobná juniorská mistryně Evropy v thajském boxu.

Na otázku, jestli dá Jílková nakonec přednost hokeji nebo boxu má jasnou odpověď. „Hodně lidí se mě na to ptá, ale já chci pokračovat ve všech sportech. Být na zimní olympiádě v hokeji a na letní v boxu, to je můj sen, moc bych si to přála,“ zasnila se na moment studentka plzeňského sportovního gymnázia.

„Oba sporty mají něco do sebe. V hokeji je větší sranda tím, jak je nás v šatně víc. Box je zase víc o individuálním výkonu. Když vyhraju v boxu, vím, že jsem si to vydřela sama a mám z toho taky super pocit,“ usmála se Jílková.

České republice roste podobný obojživelník jako Ester Ledecká, která kralovala na olympiádě v Pchjongčchangu 2018 na snowboardu i na lyžích. „Nechci se s Ester porovnávat. Pro mě je Ester super sportovec, moc si ji vážím a vzhlížím k ní,“ dodala odhodlaná Jílková, která chce dosáhnout ve sportovní kariéře nejvyšších met.

Autor: Daniel Gargulák

 
líbil se ti článek?