Hokejistka Hezinová závodí na olympiádách jako rychlobruslařka i cyklistka

Fosfa
Fosfa
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Je to dokonalý prototyp sportovní obojživelnice. Daniela Hezinová ještě nedávno hrála hokej a to dokonce za mládežnickou reprezentaci a zimní sport kombinovala ještě s cyklistikou. Na Olympiádě dětí a mládeže pak závodila i jako rychlobruslařka.

V létě na Evropském olympijském festivalu mládeže v Banské Bystrici startovala usměvavá drobná blondýnka ve dvou závodech. V časovce byla osmatřicátá a v individuálním silničním závodě ji jedna pozice dělila od nejlepší desítky.

„Užila jsem si to. Naštěstí jsem se vyhnula všem nehodám. Ve finále už jsem neměla tolik síly na sprint a skončila jsem celkově jedenáctá. V mém ročníku 2007 jsem byla čtvrtá,“ těšilo Hezinovou po úspěšném závodě na Slovensku.

Nadějná patnáctiletá cyklistka ještě měsíc před Evropským olympijským festivalem mládeže soutěžila na Olympiádě dětí a mládeže v dráhové cyklistice, BMX i na horských kolech. „Byla to pěkná akce, ale byla jsem po nemoci, kdy jsem prodělala stafylokok. Necítila jsem se ještě tolik fit.“

ODM 2022 AFTERMOVIE 🔥 #ODMGANG
(1:45)

Pro Hezinovou to však letos nebyla první Olympiáda dětí a mládeže. Poprvé na této akci závodila již v roce 2020. Nešlo ale o letní edici, nýbrž zimní! „Soutěžila jsem v rychlobruslení. Ve sprintu jsem byla čtvrtá,“ prozradila sportovní obojživelnice, která se v tu dobu nespecializovala na rychlobruslení, ale úplně jiný sport.

„Hrála jsem hokej. Byla jsem i v reprezentaci do 16 let, ale na Olympiádě mládeže není turnaj hokejistek, tak mě přihlásili na rychlobruslení,“ řekla Hezinová.

A zajímavostí je, že se v šesti letech zúčastnila kempu olympijské vítězky ve snowboardcrossu Evy Samkové. „Dostala jsem to tehdy jako dárek od taťky k narozeninám a bylo to skvělé,“ vzpomínala Daniela, která tedy vyzkoušela pěknou řadu sportů. „Nejsilnější se ale cítím v cyklistice. Závodím i v cyklokrosu. Vše to jde kombinovat, když jsou lidé vstřícní v klubech.“

líbil se ti článek?