„Zaprodat se ďáblu pro výhru, bere sportu krásu,“ říká biskup Holub

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

„Kdo miluje, poznává Boha.“ Z hlediska povolání se stal lehce netradičním hostem 120. dílu podcastu Přes Příkop biskup a člen Českého klubu fair play, Tomáš Holub.

 

Jak se stal členem Českého klubu fair play? Co pro biskupa Holuba jako duchovního vůbec znamená pojem fair play? V jakých sportech nejvíce vyniká duch fair play? Jakou má jako biskup vazbu ke sportu a sportoval někdy?

Tomáš Holub do role biskupa musel být jmenován papežem Františkem, ale dříve působil také jako vojenský kaplan. Do jakých zemí odcestoval na mise a co jeho práce obnášela?

Nově máme i obraz

Je pravda, že musel projít fyzickými testy? Jaký je rozdíl mezi vojenským psychologem a kaplanem? Co si jako občan může ve volném čase dovolit? Jaké povinnosti má v roli biskupa? Co papež František a sport?

Na závěr podcastu Přes Příkop jsme se dotkli spojení víry a sportu. Jak jdou tyto dva pojmy dohromady? Jak se staví ke vztahu sebevědomí a víry? Co říká na případnou účast ruských sportovců na olympijských hrách v Paříži? Co je podle Tomáše Holuba zásadní ingrediencí pro správné fungování týmu? Jaké doporučení a požehnání poslal českým sportovcům?

Další díly podcastu Přes Příkop najdete ZDE.

líbil se ti článek?