„Kolem TOP 10 na Tour de France se točí půlka cyklistiky. Proto jsem prorazil,“ říká König

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

TOP10 na World Tour etapových závodech jako Tour de France a Giro d’Italia? Málokdo z českých cyklistů se může chlubit podobnými výsledky ve světovém pelotonu. Hostem nového dílu Přes Příkop se stal bývalý úspěšný cyklista a aktuálně ředitel prestižních závodů Czech Tour a Závodu míru, Leopold König.

Kudy vedla cesta do světové cyklistiky? Vždycky chtěl závodit na silnici nebo byly i jiné možnosti? Zeptali jsme se ho!

Probrali jsme jak začátky, tak i tajuplný konec kariéry. Kdy přišel první úspěch, který naznačil, že by se mohl probojovat do nejužší špičky? Co ho v mládí táhlo dopředu? Kdy se to láme z menších „punk“ závodů na ty velké elitní podniky? Fungují v cyklistice skauti? Kde konkrétně si ho vyhlédly zahraniční týmy? Co následuje po porušení týmové strategie? Proč se veřejně nevyjádřil k ukončení kariéry? Jak to bralo okolí, že odešel bez rozloučení?

Leo má jako ředitel na starosti organizaci nejprestižnějších silničních etapáků v ČR. Co na takové organizaci dá největší fušku? Kdo to platí? Týmy nebo organizátoři? Co odlišuje větší závody od Czech Tour? Jaký krok schází závodu, aby se probojoval o stupínek výše a byl ještě prestižnější? Co na závěr vzkázal lidem ze sportovního prostředí, kteří ukončili aktivní kariéru?

Leo König: Na všechno se dá zvyknout. I na 200 km v kuse | Rio 2016
(3:58)

Další díly pořadu Přes Příkop najdete ZDE!

Leopold König
15. 11. 1987, Moravská Třebová
Silniční cyklistika
líbil se ti článek?