Televizní komentátor Bosák: Biatlon a hokej? To můžu

Pchjongčchang 2018
Pchjongčchang 2018
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

V létě hraje golf nebo kope fotbal, v zimě ale televizního komentátora Jaromíra Bosáka na lyže či běžky jen tak někdo nedostane. „Jsem velký milovník tepla. Jak se ochladí, tak začínám trpět,“ říká. Ale fanoušek zimních sportů je veliký. Zvlášť na olympiádě.

Není tentokrát přímo v jejím dějišti, nýbrž na druhé „základně“ v Olympijských festivalech. První olympijský týden byl v Brně, ten druhý se celé televizní studio přestěhovalo do Ostravy.

„Uvidím, jestli bude čas si i zasportovat. Láká mě curling, to je zrovna jeden ze sportů, který si doma za barákem jen tak nezkusíte,“ přemítá Bosák.

„Jinak se mi myšlenka festivalů jako takových hodně zamlouvá. Je to skvělý nápad, navíc podaný zábavnou formou. Pro hodně dětí to tady může být první krok do sportovních odvětví.“

Držet si odstup

Na dálku hltá hlavně biatlon, který sleduje už od svých komentátorských začátku v České televizi v 90. letech. Ujít si ale nenechá ani lední hokej nebo skoky na lyžích.

„To všechno jsou tradiční sporty zimní olympiády. Rád si udělám čas na to, abych viděl skoky na velkém můstku i důležité zápasy v hokeji. To člověka prostě musí bavit,“ usmívá se.

Zároveň se snaží držet kréda, že si sportovce drží dál od těla. I ty, s nimiž se zná už řadu let.

„V Pchjongčchangů je takových olympioniků tolik, že by mi na to nestačily prsty na rukou i na nohou dohromady.“

„Popřejeme si hodně štěstí, pokecáme před kamerou i mimo ni. Ale že bychom spolu chodili dvakrát týdně na pivo? To úplně ne,“ objasňuje.

Olympiádu prostřednictvím ČT můžete sledovat na obrazovkách ČT sport nebo webu iVysílání.cz

líbil se ti článek?