Startuje Olympijská série v esportech. Ve kterých odvětvích se bude soutěžit?

MOV
MOV
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Připravte se, hrajeme! Mezinárodní olympijský výbor (MOV) oznámil podrobnosti o projektu Olympic Esports Series 2023. Ve spolupráci s mezinárodními sportovními federacemi a vydavateli her se letos bude soutěžit v devíti sportech. Celosvětové finále proběhne 22. – 25. června v Singapuru v rámci Olympijského týdne esportu 2023.

Lukostřelba, baseball, šachy, cyklistika, tanec, motoristický sport, jachting, taekwondo a tenis. Devět sportů, v nichž se letos bude soutěžit v Olympic Esports Series 2023. Profesionální, ale i amatérští hráči z celého světa mohou mezi sebou soutěžit v kvalifikačních kolech napříč těmito sporty.

Ti nejlepší z nich pak budou mít možnost postoupit do celosvětového finále v Singapuru, kde akce 22. až 25. června vyvrcholí v rámci Olympijského týdne esportu 2023. V živém finále se budou moci před zraky fanoušků utkat ti nejlepší hráči. Finále bude celosvětově přenášeno na webu olympics.com a na sociálních sítích MOV. Budete tak moci sledovat, kdo získá prestižní titul vítěze Olympic Esports Series 2023.

„Těšíme se, že budeme svědky soupeření těch nejlepších hráčů na světě na globální scéně, a že budeme hledat společné příležitosti a poznatky v oblasti zdraví a životní pohody, tréninku a inovací,“ uvedl David Lappartient, předseda skupiny MOV pro Esport. Mezinárodní olympijský výbor chce dále rozšiřovat esportové hry, ale vždy pouze o hry, které jsou v souladu s olympijskými hodnotami.

Projekt Olympic Esports Series 2023 představuje další krok v podpoře rozvoje virtuálních sportů v rámci olympijského hnutí, jak je stanoveno v Olympijské agendě 2020+5. Pokračuje tak spolupráce s herní a esportovou komunitou s cílem vytvořit nové příležitosti pro hráče i fanoušky, a udržet mládež u aktivního sportu. Skrze esport se mohou seznámit s celou řadou sportů.

Tento formát virtuální soutěže MOV navazuje na úspěchy Virtuální olympijské série v roce 2021, která se konala před olympijskými hrami v Tokiu. Do soutěže se tehdy zapojilo více než 250 000 účastníků ze 100 zemí.

Kompletní podrobnosti o vstupenkách a programu na Olympijský týden esportu 2023 budou zveřejněny v dubnu. Podrobnosti o dalších představovaných hrách napříč sporty, které budou přidány do Olympijské série esportů 2023, a o tom, jak se jich mohou zúčastnit hráči a fanoušci najdete na stránkách olympics.com.

líbil se ti článek?