Sportovní svazy pomáhají dětem z České olympijské nadace

Olympijská nadace
Olympijská nadace
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Po dlouhých 29 letech se v České republice sešla světová elita. Kromě mistrovství světa ale proběhlo na kanále v Račicích také rozloučení s kariérou trojnásobného olympijského medailisty Ondřeje Synka a své místo tu měla i Česká olympijská nadace, kterou právě Český veslařský svaz podpořil částkou 50 tisíc korun. Šek si z rukou předsedy organizačního výboru Dušana Macháčka a předsedy svazu Ondřeje Šebka přebrala ředitelka nadace Veronika Opršalová.

„Tato krásná částka se rozdělí mezi děti, kterým na sportování chybí finance. Jsme moc rádi, že se nám daří navázat spolupráci se svazy. Pomáhají nám různými způsoby, ať už formou poskytnutí volných vstupenek nebo přímo finanční podporou stejně jako Český veslařský svaz,“ řekla Opršalová.

Mezi další svazy, které se aktivně do spolupráce s nadací zapojují, patří Česká basketbalová federace. Ta před mistrovstvím Evropy poskytnula do dražby olympijský dres Tomáše Satoranského podepsaný celou reprezentací, a tak nepřímo přispěla do nadace nezanedbatelnou částkou. „Radost baskeťákům z nadace udělaly také vstupenky na kvalifikaci světového šampionátu, která proběhla začátkem prázdnin v Pardubicích, nebo vstupenky na EuroBasket do pražské O2 arény,“ doplnila Opršalová.

V dnešní době přibývá rodin, kterým na sportování dětí nezbývají finance. Je obzvlášť důležité hledat cestu, jak děti ve sportování podpořit. „Kromě stabilních partnerů nadace jsme rádi, že se nám daří navázat spolupráci s jednotlivými svazy, a udržet tak i díky nim více dětí u sportu,“ uzavírá ředitelka nadace.

líbil se ti článek?