Sport pomáhá. Akce Olympionici ukrajinským dětem rozzářila malé tvářičky

Olympijská nadace
Olympijská nadace
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Bavili se sportem! V sobotu 12. března ožilo školní hřiště v Řevnicích u Prahy. Na akci Olympionici ukrajinským dětem dorazilo přes padesát lidí, kteří si užili sportovní dopoledne s atlety Janem Kudličkou a Štěpánem Janáčkem či paralympionikem Jiřím Ježkem.

Akci pod záštitou České olympijské nadace odstartovala společná rozcvička, při níž se rozproudili nejen ukrajinské děti, ale i jejich rodiče. Následně si mladí Ukrajinci vyzkoušeli na sportovních stanovištích házení na koš, kopání na fotbalovou bránu nebo běh přes překážky.

Na závěr si spolu děti zahrály fotbalový zápas. Jeden tým měl jako kapitána českého rekordmana ve skoku o tyči Jana Kudličku a druhá parta zase šestinásobného paralympijského vítěze Jiřího Ježka. Ještě před začátkem utkání si děti a jejich rodiče poslechli vzkaz od krajanů Maksyma Talovjerova a Tarase Kačaraby, kteří hrají fotbal za Slavii Praha.

„Sport nás dělá nejen fyzicky silnými, ale i psychicky. Sport pomáhá a ve zdravém těle, je i zdravý duch. Sláva Ukrajině,“ řekli na dálku dětem oba hráči a vysloužili si za to potlesk.

Po sportování si děti užily i další zábavu při vystoupení kouzelníka a iluzionisty Pavla Dolejšky, který dětské publikum doslova učaroval svou magií.

„Na začátku byly děti trošku přepadlé, protože si prošly asi nepěknými věcmi, ale hned jak se začalo sportovat, takto z nich spadlo, a pak už se jen usmívaly. To je pro nás ta největší odměna,” dojatě vyprávěl Jiří Ježek.

Na akci Olympionici ukrajinským dětem, byl každým vítězem. Všichni účastníci tak obdrželi medaile a dárky od České olympijské nadace. „Bylo krásné vidět rozzářené očí dětí, které to teď nemají jednoduché. Ověřili jsme si, že sport je nejen univerzálním jazykem, ale hlavně i spojujícím prvkem ve společnosti. Cítíme, že na to je potřeba se nyní zaměřit,“ řekla Veronika Opršalová, ředitelka České olympijské nadace.

A nezůstane to pouze u jednoho dopoledne. Během sportování se na hřišti v Řevnicích zrodily další možnosti, jak zapojit ukrajinské děti nejen do sportování.

líbil se ti článek?