Sport a umění se přitahují. Podívejte se na další páry, které spojují tyto dva světy

#ZASNEM
#ZASNEM
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Po čtyřech letech do toho praštili. Olympijská vítězka snowboardistka Eva Samková se ve čtvrtek provdala v milovaných Krkonoších za herce Marka Adamczyka. Nejde však o první český pár, kdy své životní cesty spojil vrcholový sportovec s umělcem.

Eliška Klučinová a Pokáč

Dvojnásobná olympionička vícebojařka Eliška Klučinová se začátkem října 2021 provdala za písničkáře Jana Pokorného, který je známý pod přezdívkou Pokáč. S oblíbeným hudebníkem, který se proslavil žertovnými texty, se poznala několik měsíců před koncem sportovní kariéry v roce 2019. Bronzová medailistka z halového mistrovství Evropy 2015 a česká rekordmanka v sedmiboji i halovém pětiboji má s Pokorným syna Teodora, který se narodil loni v únoru.

Michal Neuvirth a Karolina Gudasová

Před čtyřmi lety si vzal hokejový brankář Michal Neuvirth zpěvačku Karolinu Gudasovou. Jejím otcem je bronzový medailista z Albertville 1992 hokejista Leo Gudas a bratrem Karoliny je úspěšný obránce Radko Gudas. Neuvirth má s držitelkou divadelní ceny Thálie v kategorii muzikál dceru Emily a syna Marka.

Pavel Karoch a Gabriela Filippi

Bývalý fotbalista Dukly Praha či Českých Budějovic si vzalv roce 1998 za ženu herečku a baletku Gabrielu Filippi. Mají spolu dceru Sofii a syna Gabriela. Karoch nyní působí jako fotbalový expert České televize. Jeho žena je autorkou Léčivého divadla.

TOP 5 olympijských párů
(03:03)
líbil se ti článek?