Špičkování mezi kraji. Pražáci mluvijóó hrozně, nejsme na to zvyklé, vtipkují snowboardisti z Olomoucka

ODM 2023
ODM 2023
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Olomoucká výprava si na zimní Olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji nevede podle představ. Situaci ale berou mladí sportovci s nadhledem. „Pražáci mluvijóó úplně hrozně, nejsme na to zvyklé,“ usmíval se snowboardista Martin, který právě odjel tréninkovou jízdu a za chvilku ho čekal závod v railech a na skocích.

Řeč tak přišla na úplně jiná témata. Jaké jsou aktuálně trendy v oblíkání v Olomouckém kraji? Co je třeba u nich jiné?

Na oficiálním zahájení v Hradci Králové byla výprava žluto modré vlajky hodně slyšet. Jejich šedé kulichy s červeným nápisem Olomoucký kraj nešly přehlédnout. Co ale aktuálně frčí na hané? „Crop Topy to jsou krátká tílka a zvonáče kalhoty který se nosily v devadesátkách. Hlavně styl,“ líčila snowboardistka Martina na prosluněných Horních Mísečkách, kde právě probíhal závod ve slopestylu. A jestli je něco trendy napříč všemi výpravami, jsou to kalhoty přezdívané zvonáče. 

S některými výpravami Hanáci v nadsázce hledali společnou řeč. „Pražáci mluvijóó úplně hrozně, nejsme na to zvyklé,“ usmíval se snowboardista Martin. Rozpovídali se také na téma tradičního pokrmu z moravských Loštic: „My u nás jíme tvarůžky, ostatní je tolik rádi nemají. Někteří ani neví, co to znamená,“ zaznělo z výpravy snowboardistů.

Olympiáda dětí a mládeže ❤️ vrcholí! Ať se daří, sportovci! #budoucnostsportu 📸 olympijskytym.cz/ODMfotky

Zveřejnil(a) Olympiáda dětí a mládeže dne Čtvrtek 26. ledna 2023

Mladíci jsou zběhlí i na poli digitálních technologii. Trendy je nejvíce TikTok a Instagram. Na TikToku se aktuálně mládež baví videi z Krkonoš na kanále Českého olympijského týmu, nebo třeba řeší aktuální prezidentské kampaně, kde na mladé platformě sledují narážky na volby. 

Teenegeři doporučují všem, aby navštívili Olomouc: „Je to krásný město, není ani moc malý a ani moc velký.“ To bezesporu ano. Právě město pod Svatým Kopečkem hostilo Olympiádu dětí a mládeže v létě 2022.

Autor: Jan Krčmář

líbil se ti článek?