Slzy dojetí! Tenistka Hlaváčková se v Praze loučila s bohatou kariérou

Olympijské příběhy
Olympijské příběhy
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Byla to emotivní chvíle. Andrea Sestini Hlaváčková se na turnaji Prague Open rozloučila s tenisovou kariérou. Trojnásobná grandslamová šampionka a stříbrná olympijská medailistka ze čtyřhry ukončila působení v areálu tenisové Sparty ve Stromovce, kde odehrála poslední zápas. Před plnými tribunami měla i děkovnou řeč, u které se rozbrečela.

Deblová specialistka Hlaváčková se rozloučila na kurtu po boku dlouholeté parťačky Lucie Hradecké. „Během týdne jsem si uvědomila, co jsme s Luckou pro vás znamenaly, protože H+H vás přivedlo zpět na tribuny. Cítila jsem, že jste se loučili nejen se mnou, ale s celým naším duem,“ řekla Sestini Hlaváčková fanouškům.

Slzy dojetí! 🥹 Andy Hlaváčková se loučí s kariérou 🎾
(3:25)

Během emotivního proslovu začala pětatřicetiletá tenistka slzet. „Slibovala jsem si, že není důvod plakat, ale tohle jsou slzy dojetí, tak proč ne. Mám za sebou nádhernou kariéru a nikdy v životě by mě ani nenapadlo, čeho dosáhnu. Myslím, že jsem spoustu lidí kolem překvapovala každý rok, co jsem profesionální kariérou postupovala.“

Andrea Sestini Hlaváčková působila na jako profesionálka okruhu WTA od roku 2004. Mezi její největší úspěchy patří dva grandslamové tituly a olympijské stříbro z Londýna, které získala s Lucií Hradeckou, při dalším titulu na US Open ve smíšené čtyřhře stál po jejím boku Bělorus Max Mirnyj a před pěti lety triumfovala na Turnaji mistryň s Maďarkou Tímeou Babosovou.

Nezapomněla poděkovat ani dalším spoluhráčkám Babosové, Číňance Pcheng Šuaj a kamarádce Barboře Strýcové. „Moc jí děkuji za tu skvělou jízdu na konci, protože to završilo, co jsem potřebovala zažít. Bylo tam obrovské přátelství.“

Andrea Sestini Hlaváčková
10. 08. 1986, Plzeň
Tenis
Počet stříbrných medailí
1
líbil se ti článek?