Senzace na koberci! Holasová má stříbro z prostných

Evropské hry 2019
Evropské hry 2019
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Tak tohle byl šok! Po třinácti letech má česká sportovní gymnastika medaili z vrcholné akce. Aneta Holasová překvapila svým precizním finálovým výkonem a naprosto nečekaně se postavila na stříbrný stupínek vítězů ze cvičení v prostných. „Můžete mě štípnout, jestli nespím? Zatím tomu nemůžu nějak uvěřit,“ usmívala se Holasová v překvapeném výrazu.

Už v kvalifikaci předvedla výborný výkon a postoupila do finále víceboje a právě prostných. Ve finále víceboje v sobotu se vešla do desítky, přestože spadla na kladině, její nejoblíbenější disciplíně. Dnešní boj v prostných pro ni už znamenal bonus. I když… „Měla jsem v hlavě tu medaili, i když jsem si to moc nepřipouštěla a snažila jsem si ten závod hlavně užít, protože pro mě to tady je jeden velký zážitek,“ povídala osmnáctiletá Holasová.

Nakonec z výkonu, který v bodovém hodnocení přinesl osobní rekord, vzešlo druhé místo. „Je to dokonalý pocit, obrovská radost. Věděla jsem, že sestava se mi musí povést úplně nejvíc, rozdíly mezi soupeřkami byly těsné. A povedlo se to, je to rozhodně můj největší úspěch v kariéře,“ prohlásila gymnastka, která letos obsadila na mistrovství Evropy 22. místo. „Ten výkon byl dneska fakt dobrý,“ radovala se.

Jejím hlavním snem je probojovat se na olympijské hry, důležitý krok k tomu může udělat letos na mistrovství světa ve Stuttgartu. „Tohle byl takový první krok, získala jsem mnoho zkušeností, motivace teď určitě bude, i když na MS to bude úplně jiná úroveň,“ vyprávěla radostně. Od vítězství ji nakonec nedělilo moc. „Jako jo, ale zase na druhou stranu, tohle je skvělý. Nemám slov,“ hledala těžko vyjádření.

Když stála na stupních, byla pyšná, jak ke stropu Minsk Areny stoupala česká vlajka. „Měla jsem namále, to přiznám, ale slzy nebyly,“ povídala usměvavá gymnastka, která navázala na cenné kovy Konečného a Šikulové z ME v roce 2006. Nyní si hodlá užít slavnostní zakončení, neboť na zahájení kvůli pozdějšímu příletu nebyla. „O to víc si to užiju,“ plánovala.

líbil se ti článek?