Bábek zlatý na kilometru! Soupeři v keirinu, třeste se!

Evropské hry 2019
Evropské hry 2019
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Vyjížděl únavu na kole uvnitř oválu a po očku sledoval posledního závodníka na trati. Ital Lamon Francesco však nezopakoval výkon z kvalifikace a Tomáš Bábek se stal vítězem Evropských her v závodu na jeden kilometr. Časem 1:00,606 minuty si vytvořil nový osobní rekord a zajel jeden z nejlepších časů české historie.

„Doufal jsem, že by to mohlo klapnout, ale věděl jsem, že jede ještě vítěz kvalifikace ve skvělém času, který já jsem nikdy nezajel. Porazil mě i na mistrovství světa, takže jsem tušil, že to bude těžké. Ale když jsem protnul pásku a viděl jsem ten výkon, nemohl jsem tomu zprvu vůbec uvěřit,“ vykládal po závodu.

#embedded:https://www.instagram.com/p/BzTP0aPCslR/#

Dopolední kvalifikaci Bábek zvládl parádně, obsadil druhé místě, proto jel ve finále předposlední. Ital ráno zajel čas 1:00,794 a český cyklista věděl, že pokud bude chtít vyhrát, bude si muset dramaticky zlepšit vlastní nejlepší čas kariéry. To nakonec díky skvělému udržení rychlosti v závěru dokázal a na tabuli se rozsvítil výkon 1:00,606 minuty.

Byl jsem před finále strašně nervózní, protože jsem věděl, že můžu zajet skvělý čas a vyhrát. Zahnal jsem to tím, že jsem se zdravě naštval,“ usmíval se radostně Bábek. Dnešní titul patří mezi největší úspěchy kariéry mistra Evropy, vítěze Světového poháru a vicemistra světa. „Říkal jsem si, že by medaile byla skvělá, ale nakonec klaplo to zlato, po kterém jsem toužil. Takže zlatý medailista, to se poslouchá dobře,“ pravil.

Nechce se však úspěchem nechat uchlácholit, neboť ho ještě v neděli čeká keirin. „Musím kvůli tomu sice vstávat v šest ráno a budu závodit, pokud to dobře půjde až do čtyř, ale určitě chci znova uspět a určitě bych chtěl útočit na medaili,“ měl jasný cíl. Výkonnost je skvělá, ale v kerinu rozhoduje taktika a může se udělat chyba, snad bude štěstí i zítra,“ věřil v další cenný kov.

líbil se ti článek?