Rodinná výprava Indruchových na Olympiádě mládeže. Táta byl vlajkonoš, děti budou závodit

ODM 2022
ODM 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Užívali si společně velkou chvíli. Úspěšný vodní slalomář Tomáš Indruch na slavnostním zahájení Olympiády dětí a mládeže přivedl na plochu Androva stadionu v Olomouci výpravu mladých sportovců z Královehradeckého kraje. Mezi reprezentanty Východočechů byly i jeho děti Tomáš a Daniela, kteří budou v Olomouckém kraji závodit na divoké vodě.

Už po tři generace píše rodina Indruchových úspěšné příběhy vodního slalomu. Po juniorském mistru světa, mistru Evropy a pětinásobném medailistovi z mistrovství světa Tomáši Indruchovi můžou plnit další listy i jeho děti.

„Snažím se to brát s nadhledem. Občas jsou to nervy. Syn dospívá, takže už má trochu svoje myšlení a těžko se mu něco radí. Snažím se být v pozadí a rozdávat rady, které by se jim mohly hodit. Co si z toho vezmou, už je na nich,“ říká hrdý táta Tomáš Indruch.

#ODM2022 | Zahajovací ceremoniál | 26. 6. 2022

Úspěšným vodním slalomářem je i jeho bratr Jaromír. „Kronika jede dál! Jsou to už dvě knihy, protože do té jedné se to už nevešlo. Občas je zajímavé se v tom pohrabat a podívat se, jaké byly v Hradci výsledky,“ směje se trenér vodních slalomářů Jaromír Indruch. A aby toho nebylo málo, trať pro vodní slalomáře stavěl člen dalšího vodáckého rodu – zlatý medailista z her v Tokiu Jiří Prskavec.

„Jsem rád, že to vyšlo tak, že moje děti jsou v kategorii, kdy se ODM mohou zúčastnit. Jistě to pro ně může mít přínos do budoucna. Myslím si, že to bude pro všechny děti velký zážitek,“ dodává otec syna Tomáše, vítěze MČR z roku 2021 a dcery Daniely, jež je rovněž jednou z adeptek na cenný kov.

Autor: Petr Koval

líbil se ti článek?