Rod Bauerových slaví! Táta bude spokojený, raduje se dcera slavného běžce

ODM 2020
ODM 2020
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Cesta na závod v běžeckém lyžování pro ně nebyla dlouhá, dalo by se říct, že bydlí prakticky vedle trati. Na Božím Daru startovala v rámci Olympiády dětí a mládeže dcera a synovec úspěšného českého reprezentanta Lukáše Bauera. A vedli si parádně! Jeho dcera Aneta byla bronzová, synovec David skončil devátý. „Táta bude určitě spokojený, vůbec jsme s tím nepočítali!“ řekla dvanáctiletá Aneta.

„Táta nás podporuje a pomáhá nám, i když teď není moc doma,“ říká Aneta, dcera Lukáše Bauera, který sice středeční závod nesledoval, jinak však na sportovišti palce držel. „Výsledky už teď asi ví,“ dodává vzápětí jen několik minut po průjezdu cílem. Společně se svým bratrancem se pyšnili velmi rychlými časy.

Pomohl jim k nim tvrdý trénink i znalost domácího prostředí. „Tady to dobře známe a víme, co čekat,“ prozradila Aneta a trať si vychvaloval také David. „Do kopce to bylo těžké, ale jinak se neběželo špatně. Ostatní to tu oproti mně neznají, a asi proto se mi také vedlo lépe,“ byl si vědom své silné stránky.

Třináctiletý běžkař ale nemluvil jen o sobě, poklonu složil i sestřenici, která vybojovala bronzovou medaili. „Byla opravdu dobrá. Přála si takový výsledek a splnila si sen,“ podpořil Anetu obklopenou gratulanty.

„Za Anetku jsem moc ráda, protože včera se jí závod příliš nepovedl. Dneska to dala s přehledem,“ okomentovala výkon svěřenkyně Danuše Ciprysová, trenérka mladších dětí a mládeže. „Nesmíme ale zapomenout pochválit také druhé místo naší Viktorie Pátkové,“ hodnotí úspěch celé karlovarské výpravy spokojená trenérka.

„Určitě nás teď čeká nějaká společná velká oslava,“ těší se dcera světoznámého olympionika. „Soustředit se ale chci i na další závody. Mým cílem je být na českých pohárech do třetího místa, stejně jako dnes,“ nastínila Aneta.

A mimochodem, na minulé Zimní Olympiádě dětí a mládeže uspěl i Bauerův syn Matyáš. Více se dočtěte ZDE.

Autor: Dominik Hron - Člen programu Mladí novináři na ODM 2020

#embedded:https://www.instagram.com/p/B7nHg6MHFJI/#
líbil se ti článek?