Ve stopě svého otce. Baví mě delší tratě, říká Aleš Řezáč a sbírá první úspěchy

ODM 2020
ODM 2020
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Po tátovi, českém běžci na lyžích Stanislavu Řezáčovi, sdělil nejen talent, ale i nadšení pro dlouhé tratě. A na jeho úspěchy pozvolna navazuje. Aleš Řezáč z Libereckého kraje získal už předloni na Olympiádě dětí a mládeže stříbrnou medaili, letos předchozí triumf ještě zvýraznil. Během dvou dnů obsadil druhé místo hned dvakrát.

Nejprve v úterý ve své silnější disciplíně – v závodě na čtyři kilometry klasicky, o den později na stejné vzdálenosti volným způsobem. „Jsem hodně spokojený, je to super umístění. Ze začátku jsem byl ztuhlý, do druhého kola jsem se trošku rozjel, jinak to bylo dobrý,“ hodnotí druhý závod mladý Řezáč. „Super. Jede maximum, na co má,“ chválí ho po závodech v Karlovarském kraji jeden z trenérů.

A to ještě není konec. Medailovou sbírku může ještě rozšířit v závěrečném štafetovém závodu: „Nevím, jak to dopadne, doufám, že co nejlépe. Uvidíme.“

Každopádně tři stříbra z Olympiády dětí a mládeže nejsou jediným jeho úspěchem, cení si i prvního místa v soutěži Hledáme nové talenty 2019. A sní o účasti na dospělých hrách, čím by překonal i tátu.

Právě on, jeden z nejlepších běžců na lyžích na dlouhých tratích, ho ke sportu přivedl. „Od šesti let trénuju v lyžařském klubu SKI Klub Jablonec nad Nisou, předtím jsem moc dobře nejezdil. Postupně se to ale zlepšovalo. Tréninky máme třikrát týdně,“ popisuje.

A kdo je jeho vzorem? Alešovi se rozzáří oči: „No přece táta!“

Autor: Adéla Kvapilová – Členka programu Mladí novináři na ODM 2020

#embedded:https://www.instagram.com/p/B7qQ84eAXKF/#

líbil se ti článek?