První velká medaile s příchutí bronzu. Lezkyně Tereza Širůčková zářila na Evropských hrách

Evropské hry 2023
Evropské hry 2023
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Kdyby jí před Evropskými hrami někdo řekl, že si v polském Tarnówě vyleze pro bronz, nevěřila by. Tereza Širůčková se však ve finále v lezení na obtížnost dostala až na 39. chyt a získala tak v mezinárodním prostředí svoji první medaili. „Pořád tomu nemůžu uvěřit,“ komentovala.

Do boje o cenné kovy postoupila ze semifinálové děleného osmého místa a za třetí příčkou se vydala v pozdních večerních hodinách. První překážku už měla v ten moment za sebou, nepřízeň počasí totiž celý program posunula o více jak hodinu. Cesta se spoustou nepříjemných kroků jí následně sedla. „Bylo tam hodně špiček, které mám ráda. Cítila jsem se komfortně,“ popisovala dvacetiletá sportovní lezkyně.

Startovala jako první a na konečné umístění musela čekat, to jí ale nevadilo. „Užívala jsem si to, protože jsem neměla co ztratit a už se to mohlo jenom zlepšit.“ Výš nakonec vylezly pouze Francouzky Camille Pougetová a Zelia Avezouová, jež obě překonaly hranici čtyřiceti chytů.

Bronz, bronz, bronz! 🥉Tereza Širůčková si dolezla pro parádní úspěch!
(1:37)

Svůj úspěch si Širůčková bezprostředně po závodě nestihla ani uvědomit. „Bylo hrozně pozdě večer, teď mám ale v sobě tolik emocí, že to ani nedokážu popsat,“ líčila o den později. S medailí spojenou mediální pozornost si však příliš neužívá. „Upřímně je pro mě složité, mít kolem sebe tolik lidí. Jsem ráda sama někde zalezlá,“ přiznala.

Jejím dosavadním maximem byla 32. příčka z loňského evropského šampionátu, v lezeckém prostředí ale konkurenci nevnímá. „Všichni si radíme a myslím si, že si úspěch přejeme,“ uzavřela.

Bronzová jí sluší! 🥉 Bravo, Tereza Širůčková! Český horolezecký svaz

Zveřejnil(a) Český olympijský tým dne Neděle 25. června 2023
líbil se ti článek?