Přes příkop: KIKI Kolocová vzpomíná na těžký rozchod s MAKI Slukovou

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Všichni ji znali jako usměvavou Kiki, která hraje plážový volejbal s nejlepší kamarádkou Maki. Kristýna Hoidarová Kolocová s parťačkou Markétou Naush Slukovou byly tak dobré, že na olympiádě v Londýně skončily páté. O tři roky později se nečekaně rozešly a bylo to hodně bolestivé. Především pro Kristýnu, která nejen na to zavzpomínala v podcastu Přes příkop.

Po skoro šesti letech to jsou staré rány, které postupně hojí čas. Když si ale Kristýna Hoidarová Kolocová na chvíle z léta 2015 vzpomene, stále je cítit, jak ji tehdy zklamalo, že dlouholetá kamarádka řekla: „Spolu končíme!“

Sama tušila, že se rozchod blíží. „Dlouho jsme o tom diskutovali. Pak přišel konec a nemohla jsem tomu uvěřit. V tomto případě nešlo jen o ten sport. Bylo to i o tom, jestli jsme spolu vůbec schopné stát na kurtu. A vyšlo z toho, že ne,“ vypráví Hoidarová Kolocová.

Ta chvíle, kdy se dozvěděla, že je definitivní konec, byla strašná. „Nebylo to vůbec příjemné a bylo mi z toho špatně,“ přiznává olympionička, která od roku 2016 tvořila úspěšný pár s Michalou Kvapilovou.

V polovině srpna 2018 Hoidarová Kolocová překvapivě oznámila, že končí. O rok později se stala matkou syna Viktora. Zpátky na kurty už ji to ale netáhne. „Nikdo si neumí představit, jak strašná dřina to je. Ten sport miluju a musela bych hodně obětovat. Už bych ale nechtěla opouštět dítě ani manžela,“ zdůrazňuje Hoidarová Kolocová.

líbil se ti článek?