Poslední medaile! Deblisté Holiš s Macháčem urvali bronz

EYOF 2015
EYOF 2015
1 Minuta čtení

Tbilisi - Až do pozdních hodin bojovali v Tbilisi o medaili Evžen Holiš a Tomáš Macháč. V zápase o třetí místo tenisové čtyřhry nakonec zvládli přetlačit polský pár Tomasz Dudek - Daniel Michalski a ve třech setech 3:6, 6:3 a 7:5 si zajistili bronz. Pro českou výpravu získali sedmý cenný kov.

Jako druzí nasazení vstupovali do olympijského turnaje v Tbilisi tenisté Evžen Holiš a Tomáš Macháč. Po volném losu v prvním kole na ně čekali Slonvinci a hned poté Britové. S oběma soupeři si čeští reprezentanti hladce poradili ve dvou setech a v horkém pátečním odpoledni sehráli dlouhé semifinále proti Izraelcům Olielovi a Ginatovi.

Těm Češi podlehli po setech 6:7 a 2:6 a vzkřísit síly museli před sobotním boji o bronz, v němž stál na druhé straně kurtu nasazený pár číslo jedna. Papírově favorizovanější Poláci do zápasu vstoupili lépe, první set vyhráli 6:3 a k poslednímu páru medailí na Evropském olympijském festivalu mládeže v Tbilisi byli o krok blíž.

Holiš s Macháčem se ale ve druhém setu nevzdali, vyhráli 6:3, a před poslední částí hry bylo opět všechno otevřené. Češi nakonec v dlouhém utkání vyhráli 7:5 a kolem desáté večerní hodiny místního času si zajistili bronzové medaile.