Plážový volejbalista Schweiner: Chceme na hry do Paříže a napravit tak Tokio

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Plážový volejbal že pro vás znamená pohodu, klídek a sluníčko? S tímhle nechoďte za profesionálním hráčem Davidem Schweinerem. V podcastu Přes Příkop prozrazuje, jak složité je dostat se mezi elitu a vydělat si na tým, v němž hraje s Ondřejem Perušičem.

Plážový volejbal je v létě oblíbený rekreační sport. Pokud ho chcete dělat na vrcholové úrovni, musíte začít tvrdě trénovat i v zimě a navíc je potřeba sehnat velký obnos, pokud chcete patřit mezi nejlepší na světě.

„Finanční odměny na turnajích jsou vyšší, ale stále se to bohužel ani zdaleka nevyrovná nákladům na cestování, trenéry nebo fyzioterapeuta. Jelikož víme, co je potřeba abychom hráli na vyšší úrovni, tak ze svých nároků slevovat nechceme,“ říká David Schweiner.

Když se ohlédne zpátky, má dobrý pocit z toho, kam až to s parťákem Ondřejem Perušičem dotáhli. „Mě za ty roky naplňuje celý ten proces. Jak jsme s Ondrou začali, první tréninky, jak jsme se postupně zlepšovali… Bez práce, píle a bez lidí, na které jsme narazili, by to nešlo.“

U mikrofonu jsme přivítali beachvolejbalistu David Schweiner z dvojice Perušič-Schweiner. 🏐 Ohlédli jsme se za Tokiem,...

Zveřejnil(a) Přes Příkop dne Čtvrtek 26. srpna 2021

Pro oba hráče bylo zadostiučinění, že se dokázali kvalifikovat na hry Tokiu. Kvůli covidu však nemohli nastoupit do úvodního zápasu základní skupiny a nepodařilo se jim postoupit do vyřazovací části turnaje. „Chceme se kvalifikovat na hry do Paříže a napravit si reputaci z Tokia,“ zdůrazňuje Schweiner.

 
líbil se ti článek?