Plážový volejbalista Perušič: Moje největší uspokojení? Dokazovat si, na co mám!

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Plážový volejbalista Ondřej Perušič zažívá úspěšné životní období. Se svým parťákem Davidem Schweinerem ovládli turnaj v Dauhá a mají velkou šanci, že se kvalifikují na olympijské hry v Tokiu. Perušič ale nežije jen sportem.

Ondřej Perušič měl většinou sport na prvním místě. Čím je ale starší, tak přemýšlí o životě po kariéře plážového volejbalisty.  „Upřednostnil jsem sportovní život před tím studijním. Škole jsem se věnoval jen na takové to povinné minimum, abych procházel bez větších problémů. Snažil jsem se žít sportovní život naplno, ale vždy tam bylo pevně dané pravidlo, že tu školu dokončím a pokud studuji, tak si můžu sportovat tak, jak chci,“ vypráví Perušič, který studuje práva na vysoké škole.

V rodině má navíc několik vysokoškoláků včetně dědečka Borise, který jako volejbalita získal stříbro na olympijských hrách v Tokiu a zlato na mistrovství světa v Československu. „V rodině mám hned několik velkých zdrojů a rozhodně nechci být horší, než oni. Už odmalička mě to asi vedlo k tomu, že jsem jen nechtěl hrát dobře nějaký sport, ale také být schopen nějaké smysluplné konverzace," říká Ondřej Perušič.

Studuje práva a po triumfu na turnaji v Dauhá sahá s parťákem David Schweinerem po olympiádě v Tokyu. Beachvolejbalista...

Zveřejnil(a) Přes Příkop dne Čtvrtek 8. dubna 2021

Jeho velkým plusem je touha neustále se zlepšovat a posouvat. „Jsem poměrně ambiciózní. Pro mě to vždy bylo o tom dokázat si, že na nějakou tu metu mám. Ta meta se postupně posouvala. To je pro mě největší zdroj uspokojení.“.

 
líbil se ti článek?