Olympijský medailista Dostál prozradil, že vítězí díky podvodu

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Ze tří olympijských her má čtyři medaile. Rychlostní kanoista Josef Dostál má ve sbírce stříbro a třikrát bronz. Jeho cílem je ale konečně vybojovat olympijské zlato. „Nikdy jsem neřekl, že jedu pro medaili. Vždycky jsem říkal, že jedu vyhrát,“ řekl odhodlaně v podcastu Přes Příkop.

Má na sebe vysoké nároky. Josef Dostál letěl do Tokia pro olympijské zlato ze singlu. Jenže nakonec skončil pátý. „Nemohu to hodnotit kladně. Páté místo je sice taky krásné, ale já sem jel hop nebo trop. Olympijské zlato je pomyslný vrchol, který mi chybí,“ povzdechl si rychlostní kanoista, který si v Japonsku spravil chuť na deblu s kolegou Radkem Šloufem.

„Předvedli jsme to, na co jsme měli, tak jsem s tím byl spokojený. Tam jsme líp jet nemohli,“ uvedl Dostál po bronzovém závodě. Největší radost měl z toho, že olympijskou medaili vybojoval i jeho dlouholetý kamarád Šlouf.

Nový díl s Pepou Dostálem má větší hloubku než leckterý závodní kanál. 💦 Děkujeme za otevřenost a upřímné odpovědi. Poslouchejte na všech platformách nebo na www.presprikop.cz 🙌🏼

Zveřejnil(a) Přes Příkop dne Čtvrtek 19. srpna 2021

„Pro mě to byla další medaile. Pro Radka splněný životní sen. Sledoval jsem ho, jak byl dojatý,“ usmíval se spokojený Dostál. V podcastu se 203 centimetrů vysoký závodník přiznal, že si pomáhá podvodem.

„Ten podvod, kterým si dokážu udělat vzpruhu, je vášeň. Někdy se stane věc, co mi udělá radost a já sem jako vyměněný. Dokáži líp trénovat a na vodě lítat. A to mě pak kluci z tréninkové skupiny nesnášejí, protože jim ujíždím o parník,“ prozradil Dostál, který věří, že bude závodit ještě na hrách v Paříži 2024 a dokonce i v Los Angeles 2028.

Josef Dostál
03. 03. 1993, Praha
Rychlostní kanoistika
Počet stříbrných medailí
1
Počet bronzových medailí
3
líbil se ti článek?