Padel, teqball i 18 olympijských sportů nabídnou Evropské hry. Přenášet je bude televize

Evropské hry 2023
Evropské hry 2023
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Jen kousek od našich hranic, v polském Krakově, odstartují 21. června 2023 Evropské hry. Sportovci zde budou bojovat nejen o medaile, ale také o splnění limitů pro olympijské hry v Paříži. Pokud se k našim severním sousedům nevypravíte, fandit budete moci i u televizní obrazovky. V tuto chvíli finalizuje Mezinárodní olympijský výbor smlouvu s EBU (The European Broadcasting Union) k vysílacím právům z této akce. Je tedy možné, že hlavní momenty z Evropských her nabídne i Česká televize, která je součástí EBU.

„Nabízet širokou škálu sportů a ukazovat různorodé talenty je základním kamenem veřejnoprávních médií a členové EBU podporují pokrytí olympijských sportů již mnoho let. Přidání Evropských her znamená, že EBU a naši členové mohou skutečně tvrdit, že jsou světovými lídry ve vysílání a produkci multisportovních akcí. Těšíme se na vytvoření ještě silnějších vztahů s našimi partnery v Mezinárodním olympijském výboru," ujistil výkonný ředitel Eurovision Sport Glen Killane.

A bude se na co dívat! Program Evropských her je velmi pestrý a ukáže mix olympijských i neolympijských sportů. Z těch tradičních nebude chybět atletika, judo, střelba, šerm, divoká voda či cyklistika. Mezi 25 sportů se ale doslal i u jižních sousedů oblíbený padel, nově se rozvíjející teqball, plážový fotbal a házená, dynamický basketbal 3 x 3 i kickbox. Objeví se také sportovní lezení, které mělo premiéru na olympijských hrách v Tokiu a breakdance, jež se má představit na hrách v Paříži.

Věřím, že právě tady řada našich sportovců udělá ten důležitý krok směrem k hrám v Paříži a splní kvalifikační limit.

„Evropské hry v Krakově budou výjimečné hlavně tím, že zde bude zastoupeno 18 olympijských sportů a věřím, že právě tady řada našich sportovců udělá ten důležitý krok směrem k hrám v Paříži a splní kvalifikační limit. Je skvělé, že právě tyto okamžiky plné emocí a příběhů bude přenášet EBU,“ řekl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Třetí ročník Evropských her proběhne v Polsku od 21. června do 2. července 2023.

líbil se ti článek?