Pád ji nesrazil. Gymnastka Holasová byla ve finále víceboje desátá

Evropské hry 2019
Evropské hry 2019
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Hned na začátku finále víceboje spadla gymnastka Aneta Holasová z kladiny. „Říkala jsem si: Hm, super. Ale pak jsem se snažila soustředit jen na cvičení a nemyslela jsem na to, co se stalo předtím. Zbytek jsem zacvičila čistě a hezky, a to i na ostatních nářadích. Takže to dopadlo dobře,“ líčila osmnáctiletá gymnastka. Celkově skončila ve víceboji na Evropských hrách desátá. Dominika Ponížilová byla osmnáctá. Obě byly spokojené.

#embedded:https://www.instagram.com/p/BzTJV3Fi-AO/#

„Tenhle výsledek řadím dost vysoko. Získala jsem medaili ze Světového poháru, ale na evropské soutěži jsem zatím lépe neskončila. Nebýt pádu z kladiny, mohla jsem skončit třeba šestá, ale desáté místo je krásné. Atmosféra byla skvělá,“ řekla Holasová.

Velký cíl

Jak pro ni, tak pro Dominiku Ponížilovou byl úspěchem už postup mezi nejlepší ve víceboji. „Finále se mi nepodařilo tak jako kvalifikace, ale byla to velká zkušenost do budoucnosti, jsem za to velmi ráda,“ řekla sedmnáctiletá Ponížilová. „Prostná se mi docela povedla, ale bohužel nemám tak čisté provedení, takže známka nebyla tak vysoká. Přeskok se mi vydařil mnohem lépe než v kvalifikaci, s tím jsem velmi spokojená. Bradla se mi také povedla, ale neměla jsem moc dobře udělané stojky a obraty.“ Na kladině přišla o bod za neuznanou skokovou vazbu a chybu v saltu. „To mě dost mrzí, ale byla to hlavně zkušenost.“

Holasovou čeká v neděli ještě finále prostných. Obě mladé gymnastky se pak zaměří na to, aby si splnily sen o účasti na olympijských hrách. „To je můj velký cíl. Budu se do toho snažit dát na mistrovství světa ve Stuttgartu maximum. Když se mi všechno hodně povede, a budu v dobré formě, myslím, že by to mohlo vyjít,“ dodala Holasová.

líbil se ti článek?