Odtajněno! Další letní edice Olympiády dětí a mládeže proběhne v Jihočeském kraji

ODM 2024
ODM 2024
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Letní olympijskou štafetu po Olomouckém kraji přebírají jižní Čechy. Centrem Her XI. letní olympiády dětí a mládeže 2024 se od 23. do 28. června stanou České Budějovice.

ODM 2022 AFTERMOVIE 🔥 #ODMGANG
(1:45)

„Olympiáda dětí a mládeže patří dlouhodobě k nejprestižnějším sportovním svátkům konaným napříč všemi kraji České republiky. Talentovaní mladí sportovci sbírají na této akci nejen cenné kovy, ale také zkušenosti, které je mohou posunout například i k vrcholové profesionální kariéře,“ uvedl Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje.

Zároveň jde podle něj o akci, která podporuje pohybové aktivity mládeže. „A s nimi jsme, přiznejme si to na rovinu, v posledních letech docela na štíru. O to více mě těší, že tuto mimořádnou událost budeme mít čest v roce 2024 hostit u nás na jihu Čech.“

Jihočeský kraj slibuje kvalitní sport s širokou fanouškovskou základnou i vhodným prostředím pro doprovodné aktivity. „Měl jsem tu možnost osobně prožít Olympiádu dětí a mládeže v Olomouckém kraji, takže vím o jak náročný projekt se jedná. Jsme ale připraveni celé dva roky intenzivně pracovat, aby si další generace mladých sportovců odnesla z Jihočeského kraje životní zážitek. Na programu je osmnáct sportů a představí se i plavání pro zdravotně postižené,“ komentoval přípravu her Pavel Klíma, náměstek hejtmana Jihočeského kraje, zodpovědný za sport.

 Slavnostní zahájení her proběhne v Budvar aréně v Českých Budějovicích a bojovat o medaile se bude tradičně čtyři dny. „Olympiáda dětí a mládeže v Jihočeském kraji bude celkově již 21. v pořadí. Mám velkou radost, jak významné postavení získává ODM v celém českém prostředí. Spolupráce krajů ČR, Českého olympijského výboru, ale také sportovních svazů a pořádajících oddílů je zásadní pro přípravu této asi nejnáročnější sportovní akce v ČR,“ řekl Filip Šuman místopředseda Českého olympijského výboru, který je zodpovědný za projekt ODM. „Těším se na další ročník v Jihočeském kraji a věřím, že ODM v Českých Budějovicích bude dalším úspěšným pokračováním již výjimečné tradice.“

Místem setkávání a oslav se stane Olympijský dům, jeho umístění se ještě řeší. 

líbil se ti článek?