Nejsledovanější hry historie! Olympiádu v Tokiu 2020 vidělo více než 3 miliardy lidí

Tokio 2020
Tokio 2020
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

3 050 000 000! Neskutečné číslo, že? Tak si uvědomte, že tolik lidí sledovalo letošní olympijské hry v Tokiu po celém světě. Data o sledovanosti her zveřejnil Mezinárodní olympijský výbor.

Hry v Tokiu 2020 se ukázaly jako zlomový okamžik v historii olympijského vysílání. Fanouškům po celém světě bylo poskytnuto více obsahu, než kdy předtím, a to prostřednictvím televize, digitálního streamování, webových stránek, aplikací a sociálních médií. Celkově se množství dostupného televizního pokrytí ve srovnání s Riem 2016 zvýšilo o 33 procent, zatímco digitální výstup vzrostl o 34 procent.

Jen oficiální pokrytí na digitálních platformách partnerů olympijského vysílání přineslo celkem 28 miliard zhlédnutí videa – což představuje 139procentní nárůst ve srovnání s olympijskými hrami v Riu 2016 a podtrhuje měnící se mediální prostředí a označení Tokia 2020 jako první streamované hry a nejsledovanější hry.

Český olympijský sen: Připomeňte si nejkrásnější okamžiky rekordního úspěchu v Tokiu
(03:44)

Díky novým technologiím a digitálním inovacím se do her zapojilo více sportovních fanoušků. Část úspěchu byla také způsobena olympijskými webovými a aplikačními platformami pro Tokio 2020. Přilákaly více než 196 milionů unikátních uživatelů a přilákaly více než trojnásobek objemu online provozu pro olympijské hry v Riu 2016, zatímco sociální média MOV se vygenerovalo 6,1 miliardy zapojení – včetně zhlédnutí videí, sdílení, komentářů a hodnocení Líbí se mi.

Nezávislý spotřebitelský průzkum ukázal, že olympijské hry zůstávají nejatraktivnější sportovní událostí a zábavou na světě, zatímco téměř dvě třetiny respondentů považují Tokio 2020 za úspěšný. Padesát devět procent věřilo, že hry představovaly „světlo na konci tunelu“ v kontextu pandemie COVID-19.

Přivítání našich střelců po příletu. Hanka Zagorová gratuluje k fantastickým výsledkům
(03:19)

Studie také zdůrazňuje, že olympijské hry jsou celkově vnímány jako „síla dobra“, protože pro většinu respondentů je událost společensky odpovědná a řízená udržitelným způsobem. A olympijské kruhy předčily ostatní celosvětově uznávané symboly v celé řadě hodnot.

V průzkumu provedeném se sportovci se jasně ukázalo, že účast na olympijských hrách v Tokiu 2020 pro ně byla důležitá. Pokud jde o jejich motivaci soutěžit, 93 procent sportovců uvedlo, že je důležité soutěžit na největší sportovní akci na světě a 84 procent označilo za důležité stát se olympionikem.

„Tyto olympijské hry byly úspěšné s ohledem na sportovce, celosvětové publikum a olympijské hodnoty, jak ukázal výzkum,“ řekl prezident MOV Thomas Bach.

Obrovský zájem o olympijské hry uspokojoval u fanoušků i Český olympijský výbor, který společně s MALL.TV a Czech News Center spustil internetovou televizi Czechteam.TV. Celkem bylo odvysíláno 39 pořadů, 112 hodin obsahu, 600+ epizod. To vše bylo fanouškovi dostupné na vyžádání (VOD), obohacené i o živě vysílaný interaktivní infotainment, nebo v hybridním vysílání HbbTV České televize.

Důležité kanály doplnily ještě Facebook a Instagram a s koncem her v Tokiu oslavil projekt nečekaná čísla. Za 16 dní olympiády se vyšplhala sledovanost projektu na 31 milionů zhlédnutí s 1,8 miliony uživatelů. A Czechteam.TV připravuje unikátní obsah i pro zimní olympijské hry 2022.

líbil se ti článek?