Koukalová není první! Čeští olympionici, kteří udělali kariéru v televizi

Sport
Sport
3 Minuty čtení
3 Minuty čtení

Jako sportovci dosáhli na vrchol. Po skončení kariéry museli hledat novou výzvu, která by je naplňovala. Atraktivní nabídku, která se neodmítá, dostala řada známých olympioniků od vedení televizních stanic. Už v neděli 1. listopadu se poprvé jako moderátorka představí biatlonistka Gabriela Koukalová. Podívejte se, koho ze sportovců už jste mohli nebo stále můžete vídat na televizní obrazovce.

Roman Šebrle

Vítěz olympijských her z Atén 2004 a stříbrný medailista ze Sydney 2000 je od roku 2014 moderátorem hlavních zpráv televize Prima. Letos působil i na zpravodajském kanálu CNN Prima News jako sportovní moderátor, a prováděl pořadem Nový den. „Moderování je něco nesrovnatelného s olympiádou nebo jiným závodem. Třeba v Aténách, kde jsem vyhrál zlatou medaili, jsem nervozitou nemohl ani jíst a to jsem měl hlad. Na druhou stranu jsem zase věděl, do čeho jdu a že mám natrénováno, tak to postupně opadalo a vyhrál jsem zlato. U moderování se musím stále zlepšovat,“ říkal Šebrle, když měl za sebou premiéru před kamerou.

Aleš Valenta

Ze Salt Lake City v roce 2002 jako jediný český sportovec přivezl zlato a okamžitě se stal miláčkem národa. Po skončení kariéry svou popularitu využil a dokázal, že je i schopným moderátorem. Provázel vyhlašováním ankety Sportovec roku. Z éteru rádia Frekvence 1 zněl jeho hlas několik let v pořadu Sportbar, kam si bral známé sportovce na rozhovor. Nyní má na obrazovkách České televizi vlastní pořad Lvíčata, kde s manželkou Elen a dcerou Amélií divákům nejen představují různé sporty, ale ukazují jim, jak mohou doma efektivně cvičit.

Tomáš Jungwirth

Olympionik z Mexika 1968 po ukončení atletické kariéry vystudoval Fakultu žurnalistiky Karlovy univerzity. Následně pracoval jako sportovní moderátor a komentátor Československé televize, kde uváděl i slavné Branky, body, vteřiny. Začátkem 90. let z České televize odešel a stal se šéfem sportovní redakce televize Kabel Plus. Zemřel v lednu 1998 v pětapadesáti letech.

Kateřina Neumannová

Legendární běžkyně na lyžích, a vítězka olympijských her v Turíně 2006, natáčela pro Českou televizi devítidílný pořad Sportujeme s Katkou. „Pořad je určený všem zájemcům, od nejmladších až po seniory. Snažíme se radit i v obecných věcech, které jsou důležité pro všechny,“ lákala k obrazovkám diváky Neumannová v roce 2007. Později pro Českou televizi spolukomentovala i vrcholné akce běžeckého lyžování včetně zimních olympijských her.

 

Tomáš Verner

Mistr Evropy v krasobruslení to umí rozbalit nejen na ledě, ale i před televizní kamerou. Moderoval pravidelnou rubriku v Olympijském magazínu na České televizi a pro stejnou stanici spolukomentoval šampionáty v krasobruslení. Velký zápřah si užil na ZOH v Pchjongčchangu 2018, kde stíhal komentovat pro ČT krasobruslení, moderovat v Českém domě, zpovídat sportovce v živém vysílání pro olympijský Facebook či starat se o zábavu na Youtube kanále.

Radek Štěpánek

Kratičkou televizní zkušenost má i bronzový olympionik z Ria 2016. Slavný tenista naskočil nečekaně do Sportovních novin na televizi Nova vedle Inny Puhajkové. Známý bavič se ale před kamerou necítil ve své kůži a nakonec byl rád, když zhaslo červené světlo a bylo po všem.

Gabriela Soukalová
01. 11. 1989, Jablonec nad Nisou
Biatlon
Počet stříbrných medailí
2
Počet bronzových medailí
1

Gabriela Koukalová

Posledním olympionikem, tedy spíše olympioničkou, která si vyzkouší televizní kariéru, je dvojnásobná stříbrná medailistka ze Soči 2014. Úspěšná česká biatlonistka nastupuje do televize Prima, kde bude moderovat televizní relaci Showtime. „Představa živého vstupu je pro mě takový pomyslný start. Navíc je ve studiu časomíra, která určuje, za kolik vteřin půjdeme do živého vysílání. To mě v myšlenkách vrátilo do startovní brány a myslím, že mě čeká spousta pocitů i emocí, které se mi ze sportovního období vrátí a které mi i nějaký čas chyběly,“ prozradila Gabriela, která se divákům poprvé představí v neděli 1. listopadu v den svých narozenin.

líbil se ti článek?