Jezdit za Sky je jako hrát NHL. Přesto se vracím tam, kde vše začalo, říká cyklista König

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Sociální sítě si rychle osvojil. Český cyklista Leopold König jejich prostřednictvím své fanoušky i tak trochu napíná. Už před dvěma lety je lákal na svůj přestup do nejlepšího světového týmu Sky. A nyní znova. „Zítra v deset hodin oznámím, kde bude mé nové působiště,“ napsal na svém facebookovém profilu a instagramu v pondělí. A čekal na odezvu.

„Myslím, že je dobré udělat z mého přestupu malou událost, vždyť ho neohlašuju každý den,“ povídal.

V jakých barvách bude jezdit příští sezonu dlouho tajil, ale jak svým fandům slíbil, tak také udělal. „Po dvou neuvěřitelných letech se Sky je čas na změnu a na nové cíle! Nemůžu ani dostatečně poděkovat Sky za tuto možnost, kterou jsem v posledních dvou letech dostal. Vracím se ale do týmu, kde to vše začalo,“ napsal.

Proč se však rozhodl opustit špičkový tým Sky a vrátit se do stáje Bora-Hansgrohe? Od příští sezony bude nově jezdit v elitní WorldTour a König se může těšit na pozici lídra na Tour de France. „To rozhodlo,“ přiznal osmadvacetiletý cyklista.

Dvouleté působení ve Sky bere jako obrovskou zkušenost. „Už asi nemohu mít větší týmové ambice. Splnil jsem si sen. Je to něco jako hrát NHL, nebo fotbal za Barcelonu nebo Real Madrid,“ vychválil dnes už bývalý tým.

Tříletá smlouva v Boře mu teď dává větší klid a může i více plánovat. „Nemusím přemýšlet každý rok nebo už za dva roky, co dál. Kolikrát to člověku škodí, takhle se může soustředit plně na výkon,“ vysvětlil. „A je super, že Bora má finanční jistotu a stabilitu do roku 2019.

Na stejně dlouho má také přislíbenou pozici lídra na Tour de France, kde skončil v roce 2014 sedmý.

líbil se ti článek?