Jídlo na dvě skupiny či oddělené toalety. Mladí sportovci otestovali opatření pro let na olympijské hry

EYOWF 2022
EYOWF 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Některá opatření chystaná pro přepravu olympioniků na únorové zimní hry v Pekingu vyzkoušel Český olympijský výbor při odletu hokejového týmu na Evropský olympijský festival mládeže ve finském Vuokatti. Mládežnická akce se posunula kvůli pandemii nemoci COVID-19 z letošního února na prosinec, v tomto termínu však nakonec proběhne jen turnaj hokejistů do 17 let, v ostatních sportech se bude soutěžit až v březnu 2022.

„Je samozřejmě o něco snazší řešit opatření pro hokejový tým, který je šest dní před odletem na společném soustředění. Ale každopádně to je dobrá příležitost vyzkoušet některé kroky, které nám navrhli odborníci pro odlety olympioniků, kde se budou setkávat skupiny z různých sportů. Ať se jedná o PCR testování přímo v den odletu, které chceme připravit pro všechny účastníky zimních olympijských her, nebo opatření při samotném charterovém letu,“ řekl Martin Doktor, šéf olympijských výprav.

Hokejisté se k odletu přesunuli ze soustředění v Rokycanech, kde absolvovali trojí PCR testování. Stejně jako pro zimní olympijské hry v Pekingu je i pro vstup na turnaj ve Finsku podmínkou očkování. Členové olympijského štábu ještě ráno před setkáním s týmem podstoupili PCR test, který se nad rámec dvou povinných testů daných organizátory olympijských her bude používat před odlety do Pekingu.

„Nad rámec pravidel o nošení roušek nebo dezinfekce povrchů jsme také přijali opatření pro samotný let, která jsme konzultovali s pražskou hygieničkou, paní doktorkou Jágrovou. Náš štáb byl usazený trochu odděleně od hokejového týmu, který byl ve své bublině. O dvě řady za námi seděl realizační tým, teprve pak hráči, vždy s rozestupem volné řady a volnými místy mezi sebou. Dostali jsme doporučení používat také různé toalety a naservírovat občerstvení ve dvou vlnách, jelikož to umožnila délka letu,“ popsal Doktor.

Doprava na zimní olympijské hry bude probíhat převážně linkovými lety. „Nicméně pro velkou skupinu, která potřebuje být na místě v termínu kolem otevření olympijských vesnic, plánujeme charter. Odborníci se shodují, že je to nejlepší způsob přepravy. Věřím, že testovaná opatření k tomu přispějí,“ uvedl Doktor.

líbil se ti článek?