EYOWF den první: Hokejisté prohráli s Finskem, tým short tracku je ve finále B

EYOFW 2013
EYOFW 2013
3 Minuty čtení

V první soutěžní den EYOWF 2013 se Češi představili ve čtyřech sportech. Nejlepšího umístění dosáhl běžec na lyžích Michal Novák, který na desetikilometrové trati volnou technikou dojel desátý. Hokejový tým v úvodním utkání turnaje prohrál s Finy 4:10.

Běžec na lyžích Michal Novák se postaral o první umístění české výpravy v první desítce. Dobře rozjetý závod měla i jeho kolegyně Šárka Jirásková, která z čelních pozic musela odstoupit kvůli dýchacím problémům. Za nymi pravděpodobně stojí neznámá alergická reakce. Šárka je v pořádku a pod dohledem lékařů se připravuje na další závod.

Cesta smíšeného týmu v short tracku skončila ve finále B, kde budou naši rychlobruslaři bojovat o umístění v úterý.

Hokejisté bojovali, ale debaklu nezabránili

Český výběr U17 prohrál s Finskem vysoko 4:10. Tento výsledek je však možná až moc krutý vzhledem k předvedenému výkonu našeho výběru. Češi do zápasu vstoupili velice aktivně a díky využité přesilovce se dostali do vedení. Finský tým však záhy srovnal skóre a navíc začal gólově trestat chyby v naší obraně.

Celek Suomi vyhrál první třetinu 3:1 a čtvrtou branku navíc přidal v první minutě druhého dějství. Češi sympaticky nepřestali bojovat, kapitán David Mašín začal úřadovat, v čase 33:33 zkompletoval svůj hattrick a snižoval na 3:5. Na obránce úctyhodný počin.

Ve třetí části svěřenci trenéra Webera museli otevřít hru a vsadit vše na útok, ale Finové drama nepřipustili, gólově využili dva brejky a utkání se již dohrávalo.

Jestliže Češi porazí ve středu domácí Rumuny, budou bojovat o bronzové medaile, zde by je pravděpodobně čekal výběr Švýcarska, nebo Lotyšska.