České skokanky senzačně vyhrály mládežnickou olympiádu

EYOFW 2013
EYOFW 2013
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Český výprava získala první medaili na Zimním olympijském festivalu mládeže (EYOWF) v rumunském Brašově. Mladé skokanky v napínavé týmové soutěži vyhrály nejcennější kov.

České skokanky se na EYOWF 2013 nečekaně radují ze zlata. V napínavém závodě porazily favorizované Němky ve velkém stylu - o více jak jedenáct bodů.

Tým ve složení Karolína Indráčková (klub Desná v Jiz. horách), Michaela Rajnochová (TJ Frenštát pod Radhoštěm), Natálie Dejmková (Ještěd Liberec) a Barbora Blažková (Desná v Jiz. horách) dokonale navázal na vyrovnané výkony z individuálního závodu.

Po prvním kole Češky ztrácely na favorizované Němky pouhé dvě desetiny bodu.  „Hodně jsme je tím rozhodily, protože nikdo nečekal, že s nimi budeme držet krok.  Do druhého kola jsme už šly úplně v pohodě a věděly jsme, že na ně máme,“ řekla Karolína Indráčková.

Lídrem týmu je Barbora Blažková, která v individuální závodě skončila pátá pouhý metr od medaile. Nyní se již mohla radovat naplno. „Jsem strašně šťastná a v šoku. Ve zkušebním kole jsme skákaly daleko za Němkama a závod nám pak takhle sednul. Ještě jsem to nerozdýchala,“ přiznala Barbora.

Konečný jedenáctibodový rozdíl vypadá skvěle, ale druhé kolo bylo dlouho velice dramatické. „Po druhém skoku jsem se rozbrečela, protože jsem se bála, že jsem to holkám zpackala. Naštěstí Němka skočila ještě míň,“ oddechla si Natálie Dejmková. 

Dvě německé závodnice předvedly nejdelší skoky dne, ale síla českých reprezentantek tkvěla v jejich vyrovnanosti. „Je to ohromný posun pro ženský skok. Dali jsme dohromady dobrý tým, všechny se tu navíc hodně zlepšily.  Snad budou holky inspirací pro další závodnice. Vypadá to, že tato generace je silná,“ řekl dojatý trenér Ladislav Nesvadba.

Euforie po závodě byla tak obrovská, že při květinovém ceremoniálu Michaela Rajnochová zapomněla, že byla vylosována na dopingovou zkoušku a musí být pod dozorem komisařů. „Běžela jsem na pódium za holkama, abych o to nepřišla. Nedošlo mi, že musí běžet se mnou. Naštěstí jsem je nesetřásla,“ smála se závodnice TJ Frenštát. 


líbil se ti článek?