EYOWF 2013 skončil, Česko si odváží jedno zlato

EYOFW 2013
EYOFW 2013
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Pátý závěrečný den Zimního evropského olympijského festivalu mládeže již další medaile nepřinesl. Nejblíže k ní bylo opět na skokanských můstcích, kde náš smíšený tým obsadil čtvrtou příčku. Jedinou medailí tak zůstává zlato z týmového závodu dívek na středním můstku.

Poslední den EYOWF byl ve znamení smíšených týmových disciplín. Do závodu nastoupili skokani, běžci na lyžích biatlonisté i alpští lyžaři.

Ve skoku jsme opět pomýšleli na medaili. Dívky táhly tým výsledkově nahoru, ale dva pokažené skoky chlapců nás odsoudily k neúspěchu. K posunu na medaile nepomohla ani bodový odpočet jinak suverénních Rakušanů, kteří poslali jednu závodnici z můstku na delších lyžích, než je povoleno.

Smíšená štafeta v běhu na lyžích obsadila v napínavém závodě slušné 7. místo a nechala za sebou například silný tým Švédska.  

Biatlonisty po celý pobyt výsledkově srážela špatná střelba a závěrečném závodě tomu nebylo jinak. Tým skončil z 19 zemí na 12. místě.

Vlajkonošem výpravy na závěrečném ceremoniálu se stala skokanka na lyžích Barbora Blažková.

„Z mého pohledu je jedna medaile málo, ale musím uznat sílu zemí jako Rakousko, Německo a Rusko, které sbírají medaile i na zimních hrách pro dospělé. Dosáhli jsme několika solidních míst v první desítce a viděli pěkné výkony. Mrzí mě čtvrté místo hokejistů, kteří nedosáhli na medaile. Jsme rád, že nikdo ze sportovců se vážně nezranil, všichni jsou v pořádku a ve výpravě panovala dobrá atmosféra. Většina z nich byla poprvé na podobné akci a věřím, že to pro ně byla zajímavá zkušenost třeba i do velké olympiády,“ řekl šéf české mise Martin Doktor.

líbil se ti článek?