České medailové žně na olympiádě! Máme tři cenné kovy

EYOF 2022
EYOF 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

To byla paráda! Úterní medailové žně na Evropském olympijském festivalu mládeže v Banské Bystrici odstartoval cyklista Pavel Šumpík, který v časovce vybojoval stříbro. O několik minut později přidala stříbrnou medaili pro českou výpravu i diskařka Natálie Fišerová. A to nebyl konec! Pro bronz si doskočila dálkařka Viktorie Jánská.

Byl jak v Jiříkově vidění. Cyklista Pavel Šumpík měl ambici dostat se v časovce do nejlepší dvacítky. Nakonec z toho bylo úžasné druhé místo a český jezdec z toho byl v cíli šoku.

„V půlce závodu jsem si vzhledem k tachometru říkal, že na tom nemůžu být tak dobře. Myslel jsem si, že nedám ani první dvacítku. Nakonec to dopadlo. Vůbec, doteď jsem nepobral, co se vlastně stalo. Možná mi to všechno dojde za pár dnů, nebo až se vrátím domů,“ usmíval se Šumpík se stříbrem na krku.

Máme první medaili! 🥈 Na Evropském olympijském festivalu mládeže vybojoval STŘÍBRO v časovce cyklista Pavel Šumpík. 🤩 Gratulujeme Český svaz cyklistiky 👏

Zveřejnil(a) Český olympijský tým dne Úterý 26. července 2022

A medaile se třpytily na krku i českým atletkám. V disku vybojovala stříbro Natálie Fišerová a v dálce si doskočila pro bronz Viktorie Jánská. „Ani jsem nečekala, že se dostanu do finále, jsem z toho moc nadšená. Byl to pro mě nejlepší závod, který jsem zažila,“ rozplývala se spokojená Fišerová.

A obrovskou radost z bronzu měla i Viktorie Jánská, která v dálce původně ani neměla nastoupit. „Na dálku jsem byla dodatečně doplněná, protože jsem neměla splněný limit. Ale tady to dopadlo skvěle,“ zářila Jánská, která bude o medaili bojovat ještě ve čtvrtek tentokrát jako překážkářka. „V téhle disciplíně si věřím na medaili ještě víc,“ prozradila bronzová medailistka z Evropského olympijského festivalu mládeže.

líbil se ti článek?