Dvě výhry v jeden den. Badmintonistka Krulová se na olympiádě mládeže rozjela

EYOF 2022
EYOF 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Badmintonistka Lucie Krulová skvěle odstartovala Evropský olympijský festival mládeže. Ve skupině ji po dvou vítězných zápasech čeká ještě jedno utkání, a pak se chce pavoukem probojovat až k medailím.

V prvním utkání Krulová porazila Estonku Šapovalovou 21:13 a 21:12. Na druhý zápas si musela česká badmintonistka počkat. Oproti původnímu plánu nastoupila na kurt až o dvě hodiny později. Souboj s Gruzínkou Zumbulidzeovou pak zvládla během čtvrt hodiny a porazila ji 21:5 a 21:2.

„Dnešek byl super. Sice jsem musela na druhý zápas déle čekat, protože utkání přede mnou se protahovala, ale jinak jsem spokojená. Druhá soupeřka byla slabší, ale ta první nebyla špatná, takže jsem se pěkně rozehrála na další zápasy,“ prozradila Brňanka Krulová.

V úterý ji čeká ještě souboj s Italkou Raunerovou, a pak už naskočí do vyřazovacího pavouka. „Uvidíme, koho mi nalosují, ale jestli chci tady na EYOF uspět, tak je to jedno,“ usmívala se badmintonistka, která má ambici přivézt si domů z Banské Bystrice medaili. „A jaký je můj preferovaný kov? Zlato.“

To druhý český reprezentant v badmintonu Vojtěch Havlíček měl první hrací den na EYOF plný smůly. Úvodní utkání s Italem Piccininem prohrál 20:22 a 14:21. Druhý zápas s Rakušanem Chengem musel ve druhém setu vzdát kvůli zranění.

líbil se ti článek?