Soupeřky už mi vykají, to je jasný signál. Plavkyně z Londýna rozjíždí druhou kariéru

Lifestyle
Lifestyle
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Chodíte do fitka a sháníte trenéra? A co takhle nechat se koučovat českou olympioničkou? Plavkyně Petra Chocová, účastnice Her v Londýně a držitelka zlata z mistrovství Evropy, už myslí na život po kariéře. I díky projektu Dual Career.

„Přemýšlela jsem, co dál. Musím být mezi lidmi, jsem dost společenská. Fitko mě baví asi od devatenácti, to byla víceméně jasná volba. Myslím si, že mám co předat,“ říká.

V rozjezdu jí pomáhá i projekt ČOV Dual Career, který je zaměřený na plynulý přechod sportovců do běžného života a kromě vzdělávacích a rozvojových aktivit nabízí i finanční pomoc. Chocová se přihlásila na kurzy specializované na výživu a fitness.

Kromě ní využívá programu i více než 20 dalších sportovců včetně další plavkyně Simony Baumrtové (fyzioterapeutický kurz), vodního slalomáře Vítězslava Gebase (kurz anglického jazyka), paralympionika Jiřího Ježka (kurz moderování) nebo kajakářky Anny Kožíškové (kurz jógy).

„Uvědomila jsem si, že je možnost se ještě někam rozběhnout. Dokopal mě k tomu můj trenér ve fitku, díky němu jsem začala přemýšlet dopředu a zjistila, kde bych se mohla za pár let uplatnit,“ vypráví Chocová.

Pochází z České Lípy, ale chce se prosadit v Praze. Ví, že má větší šanci se uchytit a hlavně svým zákazníkům co nabídnout. „V ideálním případě bych chtěla trénovat v bazénu a k tomu být fitness instruktorkou. Přeci jen mám zkušeností dost, není to z mé strany výkřik do tmy. Učila bych to, čemu se skoro celý život věnuji,“ míní.

Už začala dokonce s rozdáváním letáčků. Má jasno i o klientele – nejlépe by se jí pracovalo s lidmi, které nikdy předtím v posilovně necvičili. „U nich je rychle vidět progres, mají za pár týdnů zpětnou odezvu. Z toho bych měla radost já i oni.“

V daleké budoucnosti by jejím snem byla vlastní posilovna, ale zatím jde krok po kroku a nechce nic ukvapit. Navíc je pořád profesionální plavkyní, kvalifikace na prosincové mistrovství Evropy v Dánsku už ale bude pravděpodobně její poslední…

Sháníte fitness trenéra v Praze? Kontaktujte Petru na jejím webu www.petrachocova.cz

líbil se ti článek?