Sjezdař Kubeš si věřil na stupně vítězů, v super-G dojel pátý

YOG 2020
YOG 2020
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Dojel do cíle, u jeho jména zasvítila jednička. Pak se usadil na křesílko pro lídra závodu a sledoval, jak se daří jeho soupeřům. „Bylo to příjemné. Chtěl jsem tam vydržet o něco déle, ale to nevadí,“ řekl sjezdař David Kubeš. Sedmnáctiletý závodník skončil v super-G na Olympijských hrách mládeže 2020 pátý, od bronzové příčky ho na zkrácené trati dělilo 25 setin sekundy.

„Závod byl nádherný, sjezdovka byla dobře připravená, ale se svojí jízdou nejsem spokojený. Byly tam občas malé chybky a ty mě možná stály pódium,“ řekl Kubeš. „Věřil jsem ve stupně vítězů a doufal jsem v ně, o to jsem sem taky přijel bojovat. Ale už nahoře to nebylo úplně optimální, pak jsem se na prudké pasáži dostal lehce dozadu a nebylo to úplně čisté.“

S tátou jedna ruka

Kubeš absolvoval domácí Olympiádu dětí a mládeže, loni startoval na Evropském olympijském festivalu mládeže v Sarajevu a teď se poprvé účastní Olympijských her mládeže. Všechny akce mají společné olympijské prvky včetně slavnostních ceremoniálů nebo zapalování olympijského ohně. „Tady jsem ale na zahájení nebyl, trvalo dlouho a já jsem se připravoval na závody,“ řekl Kubeš.

Odmalička lyžoval s tátou. „Vydržel jsem u toho, pak jsem začal závodit, chytlo mě to a zůstal jsem u toho. Na závodění mám nejradši adrenalin. Záleží na jedné jízdě, jde třeba o minutu, ve které se musíte snažit jet bez chyb. Je to jenom o tom okamžiku,“ popsal Kubeš.

Trénuje ho právě otec David. „Dobře se o mě postará, připraví mi lyže, ale občas si lezeme na nervy.“ V posledním půlroce se připravuje také s Vladimírem Kovárem, podle kterého Kubeš umí zvládat velké závody. Na Olympijských hrách mládeže pojede mladý český závodník všechny disciplíny, nejvíc se těší na obří slalom, který společně se super-G patří k jeho nejoblíbenějším. Hned v sobotu ho však čeká slalom do kombinace právě se super-G. „Přál bych si, aby se mi tady vydařily jízdy a byl jsem spokojený,“ dodal Kubeš.

Foto:ČOV/ Václav Pancer a Barbora Žehanová

líbil se ti článek?