Olympijská rodina se rozrůstá. Plekanec s Šafářovou čekají miminko

Lifestyle
Lifestyle
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová oficiálně oznamují, že čekají přírůstek do rodiny. „Ano, je to pravda, jsem těhotná a máme z toho velkou radost,“ řekla tenistka Šafářová. „Po dvou synech bych se vůbec nebránil holčičce, ale hlavně, aby vše proběhlo hladce a miminko bylo zdravé,“ přeje si hokejista Plekanec.

Sportovní pár pohlaví dítěte nezná.

„Těhotná jsem byla již na turnaji ve Stuttgartu. Byl to zajímavý pocit. Nebyla jsem na kurtu najednou sama. Sport mi v prvních měsících pomáhal zvládat nevolnosti a lékaři mi řekli, že do třetího měsíce je to na kurtu v pořádku. Některé tenistky hrály i ve čtvrtém, ale já se s tenisem rozloučila hezky a v nejlepším. V Praze i na grandslamu v Paříži,“ říká Šafářová.

Brněnská rodačka patří mezi nejúspěšnější české tenistky – pětkrát vyhrála čtyřhru na grandslamu, má bronz z olympiády v Riu a je podepsaná pod čtyřmi českými tituly ve Fed Cupu.

„Jsem moc ráda. Těhotenství je velký dar. Navíc mé tělo dostalo dlouhou sportovní kariérou zabrat, takže máme velký důvod k radosti. Věcem jsme nechávali volný průběh a ukázalo se, že otec má holt velký tah na branku a zadařilo se brzy,“ usmívá se Šafářová.

„Vždycky jsem chtěl mít velkou rodinu. Oba víme, co chceme od života a máme se rádi, tak jsme chtěli udělat další krok,“ říká Plekanec, který v NHL jako jedenáctý Čech v historii překonal hranici 1000. odehraných zápasů. S reprezentací získal na mistrovstvích světa stříbro (2006) a dva bronzy (2011, 2012).

Foto: Jan Zátorský, MAFRA

líbil se ti článek?