Spolupráce

Nadace ČEZ

Nadace ČEZ pravidelně podporuje Českou olympijskou nadaci částkou, kterou běžci vyběhají v aplikaci EPP. V aplikaci EPP Pomáhej pohybem můžete vyběhat peníze pro děti z ČON i vy. Až si půjdete příště zaběhat, nebo i jinak zasportovat, vezměte si s sebou svůj chytrý telefon a v něm nainstalovanou aplikaci EPP Pomáhej pohybem. Aplikace funguje jako klasický sport tracker a vámi vyběhané kilometry převádí na body. Ty pak můžete věnovat na vybraný podporovaný projekt. Mezi nimi najdete právě i projekt T-Mobile Olympijský běh, který peníze věnuje ČON. 

ALPINE PRO 

Oficiální partner Českého olympijského týmu ALPINE PRO také pomáhá sportovat dětem z České olympijské nadace. ALPINE PRO pravidelně přispívá finanční částkou z prodeje jednoho vybraného kusu z olympijské kolekce. Nyní si můžete zakoupit limitovanou kolekci oblečení se speciální mapou českých olympijských vítězů od Matěje Hoška. Pokud jste si v minulosti zakoupili tričko z kolekce Tokio 2020 nebo Raškovku 2.0 z kolekce Peking 2022, přispěli jste na sport dětí podporovaných Českou olympijskou nadací. Společnost také například v minulých letech uspořádala pro ČON dražbu obrazů s českými biatlonisty a oblékla nadační sportovce na charitativní fotbalové utkání. 

 

PRIM

Jsme velice vděční za spolupráci se společností PRIM, díky kterým se ze skvělých mladých sportovců stali ambasadoři speciální sportovní edice hodinek PRIM Sport Legenda. Z každého zakoupeného kusu série PRIM Sport Legenda putuje 300 Kč na podporu mladých sportovců, kterým ve sportování brání nedostatek financí. Děkujeme!

 

Procter & Gamble

Partner Mezinárodního olympijského výboru Procter & Gamble podporuje i Českou olympijskou nadaci. Společnost se rozhodla podpořit mladé sportující dívky, aby se kvůli svému okolí nebo financím už nemusely vzdávat svých snů a radosti z pohybu. Proto jsme spustili společnou kampaň Udržme dívky ve hře. Nákupem značky Always v drogeriích DM pomáhá každý. Procter & Gamble Českou olympijskou nadaci podpořuje pravidelně. V průběhu Olympijských festivalů Peking 2022 obdaroval 17 rodin vouchery na produkty P&G na jeden rok zdarma. Rodiny podporované Českou olympijskou nadací se tak dočkají produktů jako jsou například Ariel kapsle na praní, Jar na ruční mytí nádobí, elektrický kartáček Oral-B Genius nebo holicí stojek Gillette. 

Specialized

Specialized vyrábí a prodává jízdní kola, komponenty jízdních kol a související produkty. A nejen to! Společnost Specialized pomáhá sportovat nejen prostřednictvím své nadace, ale i prostřednictvím České olympijské nadace. V minulosti tak obdarovala kolem nadějnou cyklistku Báru, která na něm v zápětí vybojovala první místo v juniorkách na silničním závodě ve Starém Jičíně. Kolo na své kondiční tréninky využívá i Vojta. Specialized nezapomíná ani na bezpečnost, a tak obdaroval DD Tachov cyklistickými helmami.

 

Gymnathlon

Díky spolupráci s Gymnathlon se mohou děti podpořené Českou olympijskou nadací účastnit letních příměstských kempů v celé České republice! Moc děkujeme za tuto možnost. Gymnathlon kempy jsou příměstské tábory zaměřené na komplexní pohybový rozvoj. Děti na kempech čeká plno sportovních a pohybových aktivit odpovídajících jejich věku. 

 

Vyber si – Vydraž si – Zahraj si!

Už od roku 2012 se koná beachvolejbalový benefiční turnaj s názvem Vyber si – Vydraž si – Zahraj si! A my jsme moc rádi, že již několik let můžeme být součástí této akce, kde se sportovci nechávají dražit pro dobrou věc, aby si druhý den zahráli se samotnými přispěvateli. Velké díky patří organizátorům této skvělé akce a také zakladatelům samotné myšlenky Jindrovi Weissovi a Martinu Tichému a samozřejmě všem, kteří se do dražby zapojují. Pokud se chcete o této skvělé akci dozvědět více, podívejte se přímo na stránky turnaje.

 

Through Generations

Hlavním cílem projektu Through Generations je vytvoření centra zaměřeného na rozvoj hokejistek na všech věkových úrovních tedy od nejmladších dívek, až po hráčky, které se připravují na přechod na univerzity v zámoří či do profesionálního hokeje. Součástí přípravy je i předávání zkušeností současnými i bývalými profesionálními hokejisty. Jednou z aktivně se podílejících hráček v projektu je i Natálka Mlýnková, která i díky podpoře České olympijské nadace mohla během dospívání ve sportu pokračovat, a dokonce si splnila svůj celoživotní sen – účast na Olympijských hrách. 

Slovácké beachové léto

Slovácké léto už od roku 2008 vždy na začátku prázdnin roztančí a rozhýbe Uherské Hradiště. Kromě sportu a muziky se účastníci Slováckého léta mohou těšit i na benefiční aktivity. Jednou z nich je dražba fotografií. Výtěžek dražby putuje každým rokem k nám do nadace na sportující děti. Děkujeme!

KASKÁDA RACE

Kaskáda Race je překážkový závod určený dětem, dospělým i týmům. Na své si tak přijde každý. Trať v okolí Vranovské přehrady vede náročným přírodním terénem a na milovníky adrenalinu čeká voda, bláto, lesní cesty i prudké stoupání. Dobrý pocit po doběhu umocní to, že 50 Kč z každého startovného poputuje na sport dětí. Poděkování a obrovský respekt patří jak běžcům, tak i pořadatelům závodu. 

 

PURTANA

Sport vnímáme mimo jiné také jako skvělou prevenci proti nemocem, což je zejména v této době velmi důležité. Spojili jsme se proto se společností PURTANA a vytvořili limitovanou edici nanonákrčníků s logem České olympijské nadace. Nákrčníky se speciální technologií filtrů je možné získat a podpořit tak děti ve sportu! Do prodeje jich šlo pouze 230 kusů a 55% z utržené částky věnuje PURTANA nadaci.

APERIO – Společností pro zdravé rodičovství

APERIO nabízí bezplatné poradenství, programy, kurzy a semináře pro rodiče. Pokud jste se octli v tíživé životní situaci, můžete se podívat na rady nebo se obrátit na APERIO poradnu. Každoročně společnost také vydává Průvodce zákony pro rodiče. Průvodce obsahuje příběhy rodičů, příklady řešení konkrétních situací, vzory žádostí, myšlenkové mapy, užitečné kontakty a odkazy.

Každá situace se dá řešit, v APERIO vám mohou pomoci.

   

HESU kemp Zuzky Hejnové

ČON podporuje kempy své patronky Zuzky Hejnové! HESU kempy si užívá mnoho podpořených dětí ČON. Zkušení HESU trenéři včele se Zuzkou, patronkou České olympijské nadace, chystají vždy bohatý, zajímavý a poučný sportovní program.

Více najdete na oficiálním webu.

     

Děkujeme! 

ČEZ

ALPINE PRO

PRIM

Procter & Gamble

SPECIALIZED

Purtana

Gymnathlon Vyber si – Vydraž si – Zahraj si! Slovácké beachové léto APERIO – Společností pro zdravé rodičovství HESU kemp Zuzky Hejnové