Partner pro udržitelnost i fair play

Udržitelnost a fair play jsou základní hodnoty, které vyznávají společnost Fosfa v roli generálního partnera v letech 2020 až 2024 i Český olympijský výbor jako národní zástupce celosvětového olympismu. „Toto spojení je unikátní, dodržuje základní principy olympismu, jako jsou hrdost, úcta, respekt, sebedisciplína, důvěra a hlavně fair play. Je to prolnutí duše firmy do olympijských hodnot,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval.

Fosfa pravidelně přináší olympijské příběhy inspirované právě olympijskými hodnotami.

Vzorem Ivana Baťky, šéfa Fosfy, je Tomáš Baťa, který na přelomu 19. a 20. století vybudoval celosvětové obuvnické impérium. Generální ředitel společnosti Fosfa uznává jeho životní i obchodní hodnoty. „Vyznáváme také fair play, což je největší olympijská hodnota, a my tím budujeme i firemní kulturu, týmovost. Spolupráce s Českým olympijským výborem se proto nabízí. Navíc se mi líbí, že Český olympijský výbor se hodně věnuje dětským projektům a projektům pro mládež.“

MARKÉTA DAVIDOVÁ | Osobitá skandinávská povaha s vírou v jednorožce
(04:55)

Na Olympijském festivalu Beijing 2022 se Fosfa spojila s nejoblíbenějším sportovištěm festivalu, kterým bylo stanoviště Boby, saně a skeleton. Během olympijských her v Pekingu Fosfa také podpořila projekt czechteam.tv a díky ní tak mohl vzniknout pořad Cesta za snem, který představil cestu za olympijským snem českých sportovců.