Hedvika
Rosenbaumová
narozena
03. 07. 1864, Praha
Datum úmrtí
31. 07. 1939, Praha
sport
Tenis
disciplína
dvouhra
medaile z olympijských her
Počet bronzových medailí
2
Počet účastí na Olympijských hrách
1

profil sportovce

Na OH 1900 v Paříži obsadila v tenisu třetí místo ve dvouhře i ve smíšené čtyřhře, díky čemuž se stala první čs. ženskou olympijskou medailistkou.

Jako příslušnice širší rakouské tenisové špičky se Hedvika Rosenbaumová odhodlala přihlásit na olympijské hry v Paříži, ačkoli jí v době konání turnaje bylo již 36 let. Ve dvouhře po volném losu podlehla v semifinále Francouzce Prévostové dvakrát 1:6. Ve smíšené čtyřhře spolu s Britem Archibaldem Wardenem po výhře v prvním kole nad domácí dvojicí nestačili v semifinále na britsko-francouzský pár Mahoney, Prévostová. Na hrách Rosenbaumová startovala nezávisle na české výpravě, ale jako místo původu uvedla Prahu.

Manželka známého pražského německého sportovního novináře Siegfrieda Rosenbauma se během druhé poloviny 90. let 19. století na turnajích převážně rakouské šlechty pravidelně umísťovala na předních příčkách. Později si změnila příjmení na Raabeová, během první světové války byla ošetřovatelkou. Poté se živila například jako soukromnice, majitelka liberálního deníku či zaměstnankyně knihtiskárny.

výsledky sportovce

Paříž 1900 Tenis
smíšená čtyřhra
3.
Hry sport disciplína umístění
Paříž 1900
Tenis
dvouhra
3
Paříž 1900
Tenis
smíšená čtyřhra
3