Zpátky do oblíbené Koreje. Olympijské hry mládeže se uskuteční v dějišti her 2018

KANGWON 2024
KANGWON 2024
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Senzační vítězství Ester Ledecké na snowboardu i na lyžích, stupně vítězů pro rychlobruslařky Martinu Sáblíkovou a Karolínu Erbanovou i pro reprezentanty v biatlonu Veroniku Vítkovou a Michala Krčmáře či bronz snowboardistky Evy Adamczykové. Tyhle šest let staré a krásné vzpomínky na zimní olympijské hry v Pchjongčchangu nyní znovu ožijí. Od 19. ledna do 1. února 2024 se totiž ve stejných kulisách uskuteční Olympijské hry mládeže (YOG), na kterých nebudou chybět ani čeští sportovci.

Olympijské hry mládeže 2024 v Kangwonu chtějí navázat na dobrý odkaz Pchjongčchangu 2018. Organizátoři pro letošní hry využijí stejné sportovní areály a stadiony, ekologickou dopravu s infrastrukturou nebo větrnou farmu, která díky obnovitelné energii stoprocentně pokryje energetické nároky pro celý region.

Od konce her v roce 2018 jsou olympijská sportoviště v permanentním využití. V lyžařském středisku Jongpchjong, kde Ester Ledecká šokovala svět i sama sebe, když v superobřím slalomu o setinu sekundy porazila rakouskou reprezentantku Veithovou a vyhrála zlato, se pořádají závody a sjezdovky hojně využívají i turisté.

TOP: 4 příběhy z Her v Pchjongčchangu
(4:04)

V přímořské oblasti Kangnung fungují všechny haly, kde se konaly soutěže v krasobruslení či rychlobruslení. V provozu jsou i hokejové arény a curlingové centrum. Kangnung je nezapomenutelným místem pro Martinu Sáblíkovou, která zde vybojovala stříbrnou a zároveň už šestou olympijskou medaili. Její kamarádce Karolíně Erbanové se zde splnil sen, když si v závodě na 500 metrů vyjela bronz.

Erbanová: Nejvíc bolela poslední zatáčka. Ta už je o vůli.
(2:08)

Mladí sportovci budou bydlet i ve stejných olympijských vesnicích v Pchjongčchangu a Kangnungu jako olympionici v roce 2018. „Pro mladé sportovce je to skvělá příležitost zúčastnit se a předvést svůj talent na Olympijských hrách mládeže bez ohledu na to, zda vyhrají medaile, nebo ne,“ řekla slavná korejská umělkyně Kim Je-ri známá také jako B-girl Yell, která je ambasadorkou Olympijských her mládeže 2024 v Kangwonu a dokázala uspět před šesti lety na letní verzi YOG v Buenos Aires, když v breakingu získala bronz.

Novinky z českého týmu na Olympijských hrách mládeže 2024 sledujte na webu olympijskytym.cz, sociálních sítích ČOT – Facebook, Instagram, XTikTok a stáhněte si i aplikaci, ať vám nic důležitého neunikne.

líbil se ti článek?