Vysosaná pampeliška i neznámý Červenka. To jsou nejlepší hlášky z Pekingu

Peking 2022
Peking 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Olympijské hry v Pekingu jsou za námi, ale v živé paměti zůstanou sportovcům a fanouškům ještě hodně dlouho. Připomeňte si s námi výroky, které zazněly z úst českých sportovců nebo televizních komentátorů.

„Je zima jako blázen. Zamrzly mi i oči před střelbou, což se mi snad nikdy nestalo.“

Biatlonistka Lucie Charvátová po vytrvalostním závodě na 15 kilometrů, ve kterém panovaly teploty kolem -20 stupňů celsia.

„Ptal jsem se na něj spousty lidí, jinak je pravda, že ho znám hlavně z televize. Viděl jsem jeho rozhovory. Třeba ten ze Staromáku, kde se sháněl po otvíráku.“

Jak se natáčely zprávy: Přeřeky a faily z našich živých vysílání
(02:10)

Trenér hokejové reprezentace Filip Pešán vybral společně s realizačním týmem za kapitána národního týmu Romana Červenku, kterého do té doby osobně neznal.

„Poslední nedává jenom blbec.“

Biatlonistka Markéta Davidová po závodě na 15 km, kdy netrefila pouze poslední terč a připravila se tak o olympijskou medaili.

„Na snowboarďačku dobrý.“

Lyžařka Ester Ledecká po závodě závodě Super-G, ve kterém skončila na 5. místě. Čtyři dny před tím vyhrála zlato na snowboardu v paralelním obřím slalomu.

„Vypadá jako vysosaná pampeliška po náletu včelstva.“

Komentátor České televize Jiří Rejman po svém zhodnotil unavenou Lucii Charvátovou v závodě s hromadným startem.

„Nezlobte se, ale já se teď musím jít naučit slalom a spěchám!“

Ester Ledecká byla druhá po sjezdu v kombinaci. Reportérovi České televize stručně vysvětlila, že nemá čas na rozhovor a musí trénovat disciplínu, kterou jela naposledy před několika měsíci. Nakonec skončila senzačně čtvrtá.

líbil se ti článek?