Výprava do Paříže se rozrůstá, zatím máme 37 míst

Paříž 2024
Paříž 2024
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Téměř čtyři desítky českých sportovců už získaly místa pro olympijské hry v Paříži, které proběhnou od 26. července do 11. srpna 2024. Naposledy si třetím nejlepším časem české historie doběhla pro olympijský limit maratonkyně Tereza Hrochová v Seville. Doplnila tak Moiru Stewartovou, která si pařížský limit zaběhla v českém rekordu v prosinci ve Valencii. Účastnické místo na základě rozdělování individuálních kvót získal od Mezinárodní jezdecké federace i Miroslav Trunda. Kdo další bude Česko reprezentovat na olympiádě příští rok?

Zápasník Artur Omarov vybojoval místo na mistrovství světa v Bělehradě díky třetímu místu v řecko-římském zápase v kategorii do 97 kilogramů a první medaili ze světového šampionátu pro Česko od roku 2007.

Kajakář Jiří Prskavec sice získal místo již na Evropských hrách v Krakově, ale počítá se jeho výkon ze světového šampionátu v Lee Valley, kde navíc díky stříbrné medaili již s předstihem rozhodl český nominační souboj. Do Paříže tak pojede bojovat o další olympijskou medaili po bronzu z Ria a zlatu z Tokia. Další vodní slalomář Lukáš Rohan přidal místo pro kanoisty, Gabriela Satková pro kanoistky a Antonie Galušková pro kajakářky.

Paříž 2024: Na co se těšit?
(00:53)

Sportovní gymnastka Soňa Artamonova obsadila na mistrovství světa v Antverpách 47. příčku ve víceboji, ale v redukovaném pořadí to znamenalo dvanácté ze 14 postupových míst na hry do Paříže.

Senzačním vítězstvím na mistrovství světa v Mexiku se na olympijské hry kvalifikovali plážoví volejbalisté Ondřej PerušičDavid Schweiner

V Paříži nebudou chybět ani silniční cyklisté, kteří mají jisté dvě kvóty pro jednoho muže i ženu. Jmenná nominace bude známa v příštím roce po schválení Českým cyklistickým svazem těsně před začátkem her.

Celkově tak máme zatím jistých 35 míst v deseti sportech (atletika, lukostřelba, moderní pětiboj, jezdectví, plážový volejbal, plavání, rychlostní kanoistika a vodní slalom, sportovní střelba, veslování, sportovní gymnastika a zápas). Gratulujeme a těšíme se, že další místa budou přibývat. „Věřím, že v Paříži budeme mít celkově kolem stovky sportovců,“ řekl šéf výpravy Martin Doktor.

 

Kompletní seznam účastnických míst

 

Jsme zvědaví! Napiš nám, na co se nejvíc těšíš v olympijské Paříži! 🤩 #Paris2024 #olympijskytym

Zveřejnil(a) Český olympijský tým dne Pátek 22. září 2023
líbil se ti článek?