Velkolepé oslavy historického úspěchu? Ne! „Musíme hned do práce,“ říkají bronzové ragbistky

Evropské hry 2023
Evropské hry 2023
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Na oslavy je teď moc neužije. Ne že by nechtěly české ragbistky slavit, ale jen pár hodin po fenomenálním úspěchu musely nabrat směr Česko a jít do práce. Zisk bronzových medailí na Evropských hrách a postup do kvalifikačního turnaje o olympijské hry v Paříži 2024 alespoň krátce oslavili s ostatními sportovci v Czech Team Pointu v Krakově.

Dovolená končí, zpátky k pracovním povinnostem. Většina českých reprezentantek musela zpět do svých civilních zaměstnání, přestože se postaraly o fantastický úspěch českého ragby. Ještě před tím, než jim byly během slavnostního ceremoniálu na krk předány bronzové medaile, už přemýšlely, jestli stihnout odjet včas vlakem z Polska zpátky domů.

„Doufám, že stihnu alespoň sprchu. Zítra ráno nastupuju do nemocnice a bude ze mě zase fyzioterapeut. Ale ještě pár hodin budu holka s medailí na krku,“ radovala se statečná Plevová, která turnaj odehrála s maskou, protože pár dní před Evropskými hrami prodělala operaci zlomeného nosu.

Do práce musela druhý den po vítězném zápase o 3. místo i kapitánka týmu Jana Urbanová. Ráno nastoupila do služby jako radiologická asistentka. Další hráčka Teraza Baťhová se jako přípravář staveb vrátí zpátky do kanceláře. Bronzové ragbistky si daly za úkol, že si musejí najít v diářích datum, kdy společně oslaví úspěch na Evropských hrách. Jenže to nebude jen tak. „Já ani nevím, jestli budu mít dovolenou a pustí mě z práce. A navíc jestli ostatní holky budou moct,“ přemýšlí Plevová.

Náročný včerejšek? 🏉 🥉 Kapitánka bronzových ragbistek Jana Urbanová už je v práci. Dělá radiologickou asistentku. 🩻 #respekt Česká rugbyová unie #ragbyjeproholky

Zveřejnil(a) Český olympijský tým dne Středa 28. června 2023

To jedna z klíčových reprezentantek devatenáctiletá Julie Doležilová se na následující dny těší. „Ještě studuji. Dostala jsem se na vysokou školu a mám teďka prázdniny, takže budu hodně slavit.“ A spolu s ní mohou slavit ještě i další studentky Veronika Bolfová, Kristýna Riegertová nebo Julie Petřiková „Půlka týmu odjela do práce, ale zbytek zůstává. A my si to tady určitě užijeme,“ smál se trenér Vít Chalupa, jeden z hlavních strůjců senzačního úspěchu.

HOLKY, DĚKUJEM! Ragbistky slaví historický bronz! 🥉
(2:41)
 
líbil se ti článek?