Václavíková si plní sny. K atletice jsem se dostala náhodou

ODM 2022
ODM 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Atmosféra na Olympiádě dětí a mládeže je pro ni speciální. „Před závodem jsem byla hodně nervózní,“ přiznala atletka Anna Václavíková z Moravskoslezského kraje. Díky svému osobnímu maximu v běhu na 800 metrů postoupila z úvodních rozběhů. Letos už si svůj sen splnila vítězstvím na halovém republikovém šampionátu.

Jak jsi se cítila před závodem?
Před závodem jsem se necítila vůbec dobře a čekala jsem, že to dopadne hůř, takže jsem v rámci možností spokojená. Věřím, že do zítřka se dá všechno do pořádku a předvedu ještě lepší výkon.

#ODM2022 | Atletika | 29. 6. 2022

Co pro tebe znamená, že můžeš reprezentovat Moravskoslezský kraj na Olympiádě dětí a mládeže?
Beru to hlavně jako skvělou příležitost seznámit se s jinými sportovci především z mého kraje. Ale ráda se poznávám i se sportovci z jiných krajů.

Jak jsi se vůbec dostala k atletice?
To je docela dobrá příhoda. Spolužák z kolejí mých rodičů přihlásil na atletiku své děti a jelikož my jsme se s jeho dětmi kamarádili, tak jsme se s bratry přihlásili taky.

V jaké disciplíně vidíš svůj největší sportovní potenciál? Je to právě osmistovka?
Ještě zhruba před půl rokem bych řekla, že určitě osmistovka, ale teď to vidím spíš na patnáctistovku nebo tři kilometry. Měla jsem cíl se dobře umístit na mistrovství České republiky v hale, kde jsem byla na osmistovce, takže momentálně jsem spokojená s tím, jak na tom jsem.

Autor: Adam Šejvl

líbil se ti článek?